Презентація "Скоморохи"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Скоморохи"
Слайд #1
МИСТЕЦТВО
СКОМОРОХІВ


Слайд #2
Скоморохи – актори, співаки, дотепники, музиканти,
виконавці сценок, дресирувальники, акробати.


Слайд #3
Відомо, що слово
«скоморох»
має грецьке
походження і
колись означало
«майстер
сміхотворства».


Слайд #4
Джерелом мистецтва скоморохів була народна творчість. Вони виступали не тільки виконавцями, а й творцями усної поезії, музичного і танцювального фольклору.


Слайд #5
Скоморохи поділялись на осілих і мандрівних. Осілі виступали переважно на княжих забавах, масових ігрищах під час свят, на весіллях тощо. Мандрівні об’єднувались у ватаги й переходили з місця на місце, відвідуючи далекі країни.


Слайд #6
Чим веселіше було мистецтво скоморохів, чим більше висміювали вони князів, дяків, бояр і попів, тим сильніше ставали гоніння на "веселих молодців". По містах і селах розсилалися укази - гнати скоморохів, бити їх батогами, не дозволяти народу дивитися на "бісівські ігрища".


Слайд #7
Бродили скоморохи мандрували і потішали народ своїм мистецтвом. Їх знали в Київській Русі, Володимирі, в Московському князівстві, на землях Новгородських - від берегів Дніпра до Північно-Льодовитого океану. Вони танцювали, співали веселі потішні пісні, грали на гуслях, дерев'яних ложках і бубнах, на дудках, волинках і схожу на скрипку дудку.


Слайд #8
 Скоморохи розважали народні маси співом, дотепами, музикою та танцями користуючись у виступах масками та втягуючи у гру глядачів.


Слайд #9
З часом мистецтво скоморохів стало більш складним і різноманітним. Крім скоморохів, які грали, співали і танцювали, з'явилися скоморохи актори, акробати, жонглери, скоморохи з дресированими тваринами, з'явився ляльковий театр.


Слайд #10
Народне мистецтво скоморохів в зміненому вигляді живе повним життям в наші дні: лялькові театри, цирк з його акробатами, жонглерами і дресированими тваринами, естрадні концерти з їх влучними коломийками і піснями, оркестри та ансамблі народних інструментів розвинулися в окремі великі області з різноманітного веселого мистецтва скоморохів.


Слайд #11
Про побутування в Київській Русі і в Україні XIII — першої половини XVII ст. скомороства свідчать згадки про них у билинах київського циклу, зображення на фресках Софійського собору в Києві, на пластинчатих браслетах з Києва та інших міст, на срібній чаші з Чернігова, на мініатюрах Радзивилівського літопису.


Слайд #12
В.М.Васнецов «Скоморохи у Москві»


Слайд #13
Ходов Валентин «Скоморохи»


Слайд #14
А.М.Васнецов «Скоморохи» (1904)


Слайд #15
ПІДГОТУВАЛА
учениця 10-А класу
Гринюк Інна