Презентація "Зброя"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Зброя"
Слайд #1
Зброя
Види зброї


Слайд #2
Хімічна зброя
Вид зброї масового ураження, дія якої заснована на токсичних властивостях хімічних речовин. Головними компонентами хімічної зброї є бойові отруйні засоби і їх застосування, включаючи носії, прилади і пристрої керування, які використовуються для доставки хімічних боєприпасів до цілі.


Слайд #3


Слайд #4
Різновидом хімічних боєприпасів є бінарні пристрої, які споряджаються двома нетоксичними або малотоксичними речовинами — напівпродуктами для отримання отруйної речовини.Підвищений інтерес до бінарної хімічної зброї пояснюється необхідністю забезпечення безпеки при виробництві, транспортуванні, зберіганні та експлуатації хімічної зброї


Слайд #5


Слайд #6
Історія хімічної зброї
Застосування хімічної зброї заборонено Женевським протоколом 1925, який ратифікували (або приєдналися до нього) понад 100 держав.
Хімічна зброя — боєприпаси і бойові прилади, вражаючі дії яких засновані на використанні токсичних властивостей отруйних речовин


Слайд #7
Характеристика отруйних речовин, засоби і способи захисту
Основу хімічної зброї складають отруйні речовини (ОР) — токсичні хімічні сполуки, що володіють певними фізичними і хімічними властивостями, що уможливлюють їхнє бойове застосування з метою ураження людей, тварин і зараження місцевості на тривалий період. Знаходячись у бойовому стані, вони вражають організм людини, проникаючи через органи дихання, шкірні покриви і рани. Крім того, людина може одержати ураження в результаті вживання заражених продуктів харчування.


Слайд #8
Наслідки ураження


Слайд #9
ХЗ може викликати:
нервово-паралітичної дії
Шкірнонаривної дії
Задушлива дія
Загальноотруйну дію
Подразнювальну дію
Психічну дію


Слайд #10
Вогнище хімічного ураження
Територія, у межах якої в результаті впливу хімічної зброї відбулися масові ураження людей і сільськогосподарських тварин, називається вогнищем ураження. Розміри його залежать від масштабу і способу застосування ОР, типу ОР, метеорологічних умов, рельєфу місцевості й інших факторів.
Особливо небезпечні стійкі нервово-паралітичної дії, пара яких поширюються в напрямку вітру на досить велику відстань (15-25 км і більше).
Тривалість вражальної дії тим менше, чим сильніше вітер і висхідні потоки повітря. У лісах, парках, ярах, на вузьких вулицях зберігаються довше, ніж на відкритій місцевості.


Слайд #11


Слайд #12
Знаки при зберіганні ХЗ


Слайд #13
Ядерна Зброя


Слайд #14
Історія створення
Вперше ядерна зброя з’явилася у 1945 р. в авіації у вигляді ядерних бомб. Проведене 16 липня 1945 р. в пустелі Аламогордо ( штат Нью-Мексіко США ) випробування першої атомної бомби підтвердило практичну можливість створення і наступного промислового виробництва атомної зброї.В обох бомбах, зірваних над японськими містами, були використані процеси ядерного поділу.


Слайд #15
Я́дерна збро́я — зброя масового ураження вибухової дії, побудована на використанні ядерної енергії, що вивільняється при ланцюговій ядерній реакції розщеплення важких ядер й/або термоядерній реакції синтезу легких ядер.


Слайд #16


Слайд #17
Принцип дії
В основу ядерної зброї покладена некеровані ланцюгова реакція поділ важких ядер і реакції термоядерного синтезу


Слайд #18
Поняття ядерна зброя містить у собі:
власне ядерні заряди (бойові частини ракет і торпед, бомб, артилерійські снаряди тощо)
засоби їх доставки до цілі (ракети, літаки, торпеди, артилерійські гармати тощо)
засоби управління


Слайд #19
Ядерна зброя істотно відрізняється від інших видів озброєння як масштабами, так і характером ураження. На відстані близько кілометра від центру вибуху відбуваються суцільні руйнування та знищується все живе поза укриттями. 


Слайд #20


Слайд #21
Уражаючі фактори
При підриві ядерних боєприпасів відбувається ядерний вибух, що уражають факторами якого є:
ударна хвиля
світлове випромінювання
проникаюча радіація
радіоактивне зараження
електромагнітний імпульс (ЭМИ)
рентгенівське випромінювання


Слайд #22
Люди, які безпосередньо піддалися впливу вражаючих факторів ядерного вибуху, крім фізичних ушкоджень, зазнають потужний психологічний вплив від жахаючого вигляду картини вибуху й руйнувань. Електромагнітний імпульс безпосереднього впливу на живі організми не робить, але може порушити роботу електронної апаратури.


Слайд #23