Презентація "Абстракціонізм"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Абстракціонізм"
Слайд #1
Абстракціонізм
виконала учениця 11-А класу Йордан Христина


Слайд #2
Абстракціоні́зм, абстрактне мистецтво, безпредметне мистецтво, конфігуративне мистецтво — одна з течій авангардистського мистецтва початку XX ст. Філософсько-естетична основа абстракціонізму — ірраціоналізм, відхід від ілюзорно-предметного зображення, абсолютизація чистого враження та самовираження митця засобами геометричних фігур, ліній, кольорових плям, звуків.


Слайд #3
Напрям сучасного абстрактного мистецтва в скульптурі і живописі виник в Європі та Північній Америці в 1910 — 1920. Здавна безпредметна творчість існувала як орнамент чинонфініто, але в новітній історії оформилося в особливу естетичну програму - абстракціонізм. Виникнення та розвитку абстрактного мистецтва було пов'язане з духовними ідеями, які хвилювали розуми європейців межі XIX-початку XX століття.


Слайд #4
Захоплення метафізичними і утопічними теоріями охопило митців. Прагнення висловити невимовне, передати відчуття єдності душі, й матерії, всесвіту, космосу зажадало від художників пошуку нової, нетрадиційної образотворчої мови, повної глибокого сенсу.
Абстракціонізм у наші часи звичайно описує мистецтво, що не відображує предмети реального світу, але використовує тіні та кольори для надання настрою.


Слайд #5


Слайд #6


Слайд #7


Слайд #8


Слайд #9


Слайд #10


Слайд #11
Аршиль Горкі — американський художник вірменського походження, один із засновників «абстрактного сюрреалізму», який також малював у стилі абстрактного експресіонізму.
Портрет художника і його матері


Слайд #12
Пол Джексон Поллок — американський художник, один з визначних представників абстрактного експресіонізму, що вплинув на мистецтво другої половини XX століття.
На честь художника названо астероїд 5800 Поллок.
Number 1, 1950 (Lavender Mist)


Слайд #13
Василь Васильович Кандінський — російський художник, графік і теоретик мистецтва. Жив та творив у Росії, Німеччині та Франції. Кандінський вважається першим абстракціоністом.
Амазонка


Слайд #14
Ів Кляйн — французький художник-новатор, абстракціоніст, одна з найзначніших фігур післявоєнного європейського мистецтва. Кляйн представляє в мистецтві двадцятого століття нову тенденцію художнього перформансу, згідно з якою особистість художника є важливішою за його твори. Вважається засновником монохромного (одноколірного) живопису.
Монохромний синій


Слайд #15
Алекса́ндр Ко́лдер — американський скульптор, який набув всесвітню популярність завдяки своїм чудернацьким фігурам та «мобілям» — кінетичними скульптурами, які приводяться в рух електрикою або вітром.
Людина


Слайд #16
Марк Ротко — американський художник родом з Латвії, провідний представник абстрактного експресіонізму, один з творців живопису кольорового поля.
Чотири темряви в червоному


Слайд #17
Роберт Раушенберг — американський художник, представник абстрактного експресіонізму, а потім концептуального мистецтва і поп-арту.
Каньйон


Слайд #18
Тіберій Йосипович Сільваші — український художник-абстракціоніст.
Живопис, перший етап


Слайд #19
Дякую за
увагу