Презентація на тему «Проблеми харчування»


Рейтинг презентації 5 на основі 1 голосів



Слайд #1
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #1

ПрезентаціяУчениці 10-А класуССЗШ № 307 м. Києва
Високоморної Ярослави


Слайд #2
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #2

Зміст
Проблеми харчування
Голод в світі
Питна вода світу


Слайд #3
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #3

Проблеми харчування


Слайд #4
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #4

Проблеми харчування
Двома основними причинами передчасної смерті як в європейських країнах, так і в країнах минулого СНГ є серцевосудинні захворювання (CCЗ) і онкозахворювання. В більшості випадків половина всіх передчасних смертей у віці до 65 років викликається захворюваннями, на розвиток яких впливає раціон харчування, багато з них можна попередити. Серед хвороб, на поширеність яких впливає харчування, відносять ССЗ (артеріальна гіпертензія (АГ), ішемічна хвороба серця, гострі порушення мозкового кровообігу), онкозахворювання, ожиріння, карієс зубів та інші. Політика в галузі харчування і здоров'я може внести значний внесок в попередження передчасної смертності і зниження захворюваності


Слайд #5
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #5

Добре відомо, що паління, артеріальна гіпертензія, високий вміст холестерину в сироватці крові діють як синергісти, підвищуючи ризик ССЗ. Також давно підтверджено, що високі рівні споживання насичених і трансзомерів жирних кислот викликають захворювання серцевосудинної системи. Однак наукові дані ясно вказують на те, що в зменшенні кількості серцевих захворювань важливу роль відіграють овочі і фрукти (тобто достатнє вживання складних вуглеводів та харчової клітковини)


Слайд #6
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #6

Раціон харчування, що містить насичені жири і червоне м'ясо з одночасним споживанням малої кількості овочів і фруктів є причиною приблизно 30% ССЗ. Ризик цих захворювань, окрім спадкової схильності, пов'язаний з високим артеріальним тиском (АТ), ожирінням, порушеннями ліпідного обміну, які залежать від нераціонального харчування.


Слайд #7
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #7

Частина населення, що страждає від гіпертензії, може знизити рівень кров'яного тиску, скоротивши добове споживання солі до 5 г. Артеріальна гіпертензія є особливо небезпечним фактором ризику гострого порушення мозкового кровообігу. Деякі дослідження показують, що можливо було б знизити смертність від гострого порушення мозкового кровообігу на 23% у людей віком до 55 років, якщо б вони зменшили добове споживання солі на 2 г


Слайд #8
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #8

Харчування впливає на рівень АТ за рахунок комплексу нутриєнтів, кожний з яких підсилює або зменшує ефект іншого, що вказує на необхідність аналізу харчування в цілому. Особливо великий вплив на зниження рівня АТ мають мікронутриєнти (вітаміни та мінеральні речовини). Вживання овочів, фруктів і ягід, що містять калій, магній, вітаміни сприяють зниженню АТ. Комбінована дієта і зменшення вживання натрію (кухарської солі) має найбільший вплив на зниження АТ.


Слайд #9
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #9

У 2004 — 2006 рр. вивчене фактичне харчування дорослого населення віком 18 — 65 років в центральних областях України (Київській, Житомирській, Черкаській, Чернігівській) в різні пори року. Паралельно проводилося визначення вітамінного забезпечення організму обстежених осіб — визначався рівень вмісту вітамінів В1, РР, С та Са в сечі.


Слайд #10
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #10

Визначений індекс маси тіла 485 обстежених (які складали 23,36 %) був в межах норми, у 1326 осіб (63,87 %) — підвищеним, серед яких 772 особи (37,2 %) — з ожирінням I — III ступеня (з них у 915 осіб (57,6%) — без АГ та 411 хворих (84,1%) на АГ, що вказує на вплив збільшеної маси тіла на розвиток артеріальної гіпертензії.


Слайд #11
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #11

Аналіз особливостей харчування працездатного
населення України з допомогою методу "добового
відтворення" раціонів харчування у 2076 осіб віком
від 18 до 65 років, серед яких 489 осіб (23,6%) віком
від 40 до 65 років — хворі на АГ, показав, що харчування характеризується такими особливостями і
відхиленнями від рекомендованих нормативів:
— енергетична цінність зимововесняних раціонів
дещо вища (у чоловіків на 10,3%, у жінок — на
12,4%), ніж енергетична цінність літньоосінніх
раціонів. Серед чоловіків найбільш активної вікової групи 18 — 29 років відмічається дефіцит
енергетичної цінності — 17,3%. Енергетична
цінність харчування жінок практично відповідає
фізіологічним потребам взимку та нижча влітку


Слайд #12
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #12

Висновок:
1.Фактичне харчування населення нераціональне,розбалансоване, полідефіцитне в основному за рахунок вираженого дефіциту мікронутриєнтів (вітамінів та мінералів);
2.Сумарний інтегральний скор харчових раціонів характеризувався достатнім рівнем споживання білка та підвищеною квотою тваринних жирів на 10 — 18% у харчуванні чоловіків. В усіх жінок знижене споживання білка на 12,5 — 17,8%, складних вуглеводів на 16 — 28% та підвищене споживання тваринних жирів на 10 — 14% і простих вуглеводів на 8 — 19%
3.У осіб з АГ спостерігаються однотипові, але більш виражені порушення харчування щодо загально популяційних показників харчування, ніж у осіб без АГ.
4.Однотиповість порушень у харчуванні популяції (в разі застосування випадкової вибірки) та обстежених з артеріальною гіпертензією свідчить про необхідність продовження та вдосконалення загальнонаціональних заходів щодо оздоровлення харчування в Україні.
5.Вивчене фактичне харчування працездатного населення полідефіцитне, розбалансоване за багатьма мікро та макронутриєнтами, що не тільки не буде запобігати розвитку і прогресуванню аліментарних захворювань, а навіть сприятиме їх розвитку.


Слайд #13
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #13

Голод в світі


Слайд #14
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #14

Зміст:
ООН: Кількість голодуючих у світі перевищує один мільярд і з-за економічної кризи
Страшніше голоду посушливих Нігера. Продовольча мільйони
Голод вбиває дитину кожні п'ять секунд. Світові лідери не піклуються
Висновок


Слайд #15
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #15

ООН: Кількість голодуючих у світі перевищує один мільярд і з-за економічної кризи
Поєднання продовольчої кризи і економічних викликало число голодуючих у світі перевищує один мільярд. У порівнянні з минулим роком їх кількість зросла на 100 млн. до 1,02 млрд. Про це повідомив Продовольчої і сільськогосподарської організації, спеціалізовані установи ООН. Це найгірший результат в сорок років. Майже всі голодні живуть в країнах, що розвиваються.


Слайд #16
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #16

Один мільярд двадцять мільйонів. Так багато людей у світі страждають від хронічного недоїдання. Більшість, 642 мільйонів, більшість країн Азії та Тихоокеанського регіону.
У країнах Африки на південь від Сахари 265 млн голодуючих людей у країнах Латинської Америки і Карибського басейну, 53 млн. дол США. На Близькому Сході і в Північній Африці 42 мільйонів чоловік. "Тільки" П'ятнадцять мільйонів голодуючих людей живуть в розвинених країнах, йдеться в повідомленні.
З минулого року збільшився страшно сто млн голодних, і баланс гірше глобальної продовольчої кризи в 70 років.


Слайд #17
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #17

Страшніше голоду посушливих Нігера. Продовольча мільйони
Більше половини з 12,5 млн. чоловік, в голод Нігера загрожує, попереджають гуманітарні організації. Звинувачувати неврожаї, викликані посухою. Нігер відповідно до ООН переживає найгірший продовольчу кризу в своїй історії.


Слайд #18
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #18

Страждають від браку продовольства, близько семи мільйонів осіб - 400000 з них дітей, які були ще п'ять років, тривожні британської гуманітарної організації Oxfam і "Врятуйте дітей", з негайної допомоги вони потребують близько двох мільйонів чоловік.


Слайд #19
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #19

Ситуація погіршується кожен день, але вже досягла масштабів кризи більше, ніж під час сухого сезону в 2005 році. Вони просили десять мільйонів доларів (207 млн.) в якості допомоги в постраждалі райони.


Слайд #20
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #20

За словами директора ООН в Нігері, нинішня криза є гіршою ще в історії країни. Але Організації Об'єднаних Націй в даний час тільки половина коштів, необхідних для ліквідації наслідків засухи і забезпечення достатньої кількості продовольства.


Слайд #21
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #21

Продовольча криза вибухнула в Нігерії через відсутність опадів і, отже, поганий врожай минулого року. Ситуація ускладнюється цін на продукти харчування росте, багато людей, і немає грошей, щоб навіть самі основні продукти, такі як зерно, BBC заявив на своєму веб-сайт, який буде нового врожаю у вересні.


Слайд #22
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #22

Голод вбиває дитину кожні п'ять секунд. Світові лідери не піклуються
Зустрічі на вищому рівні з продовольчої безпеки, організований Всесвітньою організацією для виробництва продовольства і ведення сільського господарства, що відбувся в повну байдужість світової політики і приніс лише незначний прогрес у боротьбі з голодом, який був її головної мети. Тим не менш, у світі помирають через недоїдання кожні п'ять секунд, одна дитина, більш ніж 17000 у день, а в загальній складності 6 мільйонів на рік.


Слайд #23
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #23

Наприклад, керівники економічно сильних країн, так званих G8, але слова його почули. Саміт не приїхав. "Викликає розчарування, що лідери найбільших і найбагатших країн прийшли", сказав він Гавейн Крипкая з британської благодійної організацією Oxfam. "Без них, це дуже важко собі уявити, як світ католицизм з цими проблемами". З 192 глав держав і урядів з них в остаточному підсумку, виявилися менш ніж на третину, і навіть багато країн послали міністри сільського господарства, а не лідерів.


Слайд #24
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #24

Висновок:
Голод у минулому багато разів, але ніколи не в таких масштабах, як в останні кілька десятиліть. Ніколи раніше була нестача в світі сотні мільйонів людей, які страждають від голоду або недоїдання.
Виконання пророцтва біблійних, що сказав Ісус Христос. Все це повинно приходити знову і припинити страждання на цій землі. Біблія говорить ясно і для тих, хто вивчав і в порівнянні з історією дуже конкретно. Існує немає кращого і надійного пророцтва, і немає кращого відправною точкою, ніж Ісус Христос.


Слайд #25
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #25

Питна вода світу


Слайд #26
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #26

Вода здійснює надзвичайно великий вплив на здоров'я людини. Для того, щоб добре себе почувати людина повинна вживати тільки чисту якісну питну воду. Ще в далекій давнині люди вміли розрізняти "живу" воду - придатну для пиття та "мертву" - непридатну для вживання. Вченими давно встановлений прямий зв'язок між якістю питної води й тривалістю життя . Це не дивно, враховуючи, що по даним Всесвітньої організації охорони здоров'я близько 90% хвороб людини викликані вживанням неякісної води, а також використанням непідготовленої води в побутових цілях (душ, ванна, басейн, миття посуду, прання білизни і т.д.). У наш час питання якості питної води не втратили своєї актуальності.


Слайд #27
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #27

Якісна питна вода - це вода, що не містить шкідливих для здоров'я людини домішок. Вона повинна бути без запаху й кольору й безпечна при тривалому її вживанні.


Слайд #28
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #28

Швидкий ріст населення планети в поєднанні зі зростаючим обсягом водоспоживання для побутових та промислових потреб і інтенсивним сільським господарством призводить до глобальної водної кризи, яка проявляється в нестачі прісної води й у її забрудненні, що посилюється.


Слайд #29
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #29

Відповідно опублікованому нещодавно дослідженню, системи прісної води в усьому світі зараз настільки сильно деградують, втрачаючи можливість постачати воду людям, тваринам і рослинному світу, що якщо така тенденція збережеться й надалі, це може призвести до різкого скорочення населення планети й вимиранню великої кількості видів тварин. Ситуація складається загрозлива, оскільки людство споживає більше прісної води, ніж Земля може дати. Темпи росту споживання прісної води більш ніж в 2 рази перевищують приріст населення планети


Слайд #30
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #30

У той час як багато регіонів досить забезпечені питною водою, кожні четверо з 10 людей живуть у басейнах рік з дефіцитом придатної для пиття води. Передбачається , що до 2025 року щонайменше 3,5 мільярди людей - приблизно половина населення земної кулі - будуть відчувати нестачу питної води. Зараз люди використовують 54% доступної прісної води, причому дві третини йде на потреби сільського господарства. За прогнозами фахівців, до 2025 року споживання води зросте до 75% від нинішнього рівня тільки за рахунок збільшення населення. Уже зараз більш мільярда землян не мають доступу до чистої води. Проблема ще й у тому, що в країнах, які розвиваються,  95% каналізаційних стоків і 70% промислових відходів скидаються у водойми без очищення . У багатьох країнах дуже гостро постало питання із забезпеченням населення питною водою гарної якості, вона вже давно служить предметом торгівлі.


Слайд #31
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #31

У Європі такі розвинені країни, як Німеччина, Нідерланди, Данія, домовляються про поставки чистої питної води зі Швеції, а Гонконг, наприклад, одержує воду по трубопроводу з Китаю. Останнім часом ми все частіше стали замислюватися, яку ж воду ми п'ємо? З водопровідного крана або бутильовану, або із численних джерел, розташованих на території області. Незважаючи на те, що водопровідна вода відповідає прийнятим санітарним нормам, вона не завжди є чистою. У водоймах навколо міст, звідки йде водопостачання, у середньому виявляють 2000 патогенних речовин і мікроорганізмів. Частина з них знезаражується на очисних станціях, шляхом хлорування.


Слайд #32
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #32

Хлорована вода із крана небезпечна для здоров'я. Хоча хлор і знищує багато небезпечних мікробів, однак він є однією із причин виникнення деяких захворювань. З'єднуючись із присутніми у воді органічними речовинами, хлор також утворює канцерогенні речовини й ні багато ні мало - діоксин - бойову отруйну речовину, яку американські війська використовували у В'єтнамі в 70-х роках минулого століття! З іншого боку, дистильована або очищена до стану дистильованої, вода також шкідлива для здоров'я. У результаті спеціальних методів очищення з неї видаляється все - не тільки шкідливі бактерії, але й корисні мікроелементи - і вона стає практично порожньою і некорисною. Якщо ж її пити тривалий час, то відбудеться різка втрата організмом мінеральних солей, що може призвести, наприклад, до збоїв у роботі серцево-судинної й кісткової систем, стати причиною передчасного старіння організму.


Слайд #33
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #33

За оцінками Всесвітньої Організації Охорони здоров'я частота захворювань, які переносить вода, є найвищою. Вплив водного фактора на здоров'я населення постійно підтверджується більш ніж столітньою практикою водопостачання.


Слайд #34
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #34

Висновок:
Питна вода повинна бути не тільки чиста на бактеріологічному рівні й не мати шкідливих для людини речовин, але й містити корисні мінерали (з води вони краще засвоюються організмом, ніж з їжі). Останнім часом, як для пиття, так і для приготування їжі все частіше стала використовуватися питна бутильована вода, яка не піддається обробкам і очищенню, зберігаючи свої натуральні природні властивості. Найбільш корисна для організму натуральна підземна вода, яка добувається із джерела й розливається безпосередньо в місці видобутку із застосуванням сучасних технологій, що виключають вплив зовнішнього середовища й контакт із людиною. Розташовані глибоко в землі такі джерела мають природній природний захист у вигляді шарів глини й кварцового піску, що виключає потрапляння у воду забруднень із зовнішнього середовища . Ця вода найкраще втамовує спрагу, а також сприяє гарному самопочуттю.


Слайд #35
Презентація на тему «Проблеми харчування» - Слайд #35

Підготувалаучениця 10 – А класуССЗШ №307м. Києва
Високоморна Ярослава
2012