Презентація "Вівця Доллі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Вівця Доллі"
Слайд #1
Вівця Доллі


Слайд #2
Вівця Доллі - самка вівці, перша успішно клонована тварина з клітини іншого дорослого організму.


Слайд #3
Експеримент проводився у Великобританії, у місті Мітлодіан, Шотландія. Тут вона народилася 5 липня 1996 року, преса ж повідомила про це лише через 7 місяців — 22 лютого 1997 року. Проживши 6 років, вона померла 14 лютого 2003 року.


Слайд #4
Походження імені
Спочатку вівці було присвоєно ідентифікаційний код 6LL3. Ім'я Доллі вона отримала згодом, вчесть американської співачки Доллі Партон за пропозицією одного із пастухів, який допомагав при родах вівці.


Слайд #5
Долі і її перший нащадок — ягня Бонні


Слайд #6
До клонування Доллі уже були перші спроби склонувати організми, зокрема були клоновані вівці Меган і Мораг тою самою групою вчених. В процесі створення Доллі в 277 яйцеклітин було вселено ядра із нестатевих клітин, після чого було утворено 29 ембріонів, із яких вижила лише Доллі.


Слайд #7
Смерть
Доллі померла 14 лютого 2003 року від прогресуючого захворювання легень, що очевидно було спричинено ретровірусом. Такі захворювання переважно проявляються лише у літніх (пристарілих) овець (середня тривалість їх життя становить 10-12 років). Проте немає доказів того, що причиною захворювання стало передчасне старіння: в овець, які постійно перебувають у закритому приміщенні, ризик цього захворювання зростає, а Доллі якраз задля безпеки перебувала у приміщенні і рідко виходила випасатися з іншими вівцями.
9 квітня 2003 року муміфіковані рештки вівці було передано до Единбурзького музею.