Презентація "Генетично модифіковані організми"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Генетично модифіковані організми"
Слайд #1
Генетично
модифіковані
організми


Слайд #2
Під час "холодної війни" військові кола обох супердержав - США і СРСР покладали неабиякі надії на біологічну зброю нового типу. Ця зброя мала бути набагато ефективнішою, ніж термоядерна. Вона не знищувала би території та індустрію, а впливала би тільки на населення. До цієї зброї відносились і штучні, генетично модифіковані організми. Тобто, такі організми, що містили гени штучно створені, або запозичені в інших організмів. Це відкривало грандіозні перспективи, а саме створення вірусів і рослин, котрі би знижували імунітет людей, несли нові хвороби, від яких не було би ні природного захисту, ні ліків
Історія появи і розвитку ГМО


Слайд #3
Що значить "генетично модифікований ", або "трансгенний"?
Генетично модифіковані організми (ГМО) можна визначити як організми, у яких генетичний матеріал (ДНК) змінений таким чином, яким це не відбувається в природних умовах. Це дозволяє переносити відібрані індивідуальні гени з одного організму в інший, а також між не пов'язаними між собою різновидами.


Слайд #4
Дослідження та звіти які зробив німецький зоолог Ханс-Хайнрих Каац свідчать про наявність величезної потенційної загрози генної інженерії для всього живого на планеті.
Генетично змінені рослини
викликають мутацію
живих організмів


Слайд #5
Найчастіше трансгени зустрічаються у м'ясних, молочних продуктах, кондитерських виробах.
За останні 4 роки
частка генетично модифікованих
продуктів на
українському
ринку зросла до 30%


Слайд #6
Лабораторні тести, проведені незалежними дослідниками наприкінці 1999р., показали, що близько 60-75% всіх імпортованих Росією продуктів харчування містять генетично модифіковані компоненти


Слайд #7
Численні дослідження свідчать, що генетично модифікована їжа може становити серйозну небезпеку для здоров'я людини й для навколишнього середовища.
У квітні 1998 року вчений Арпад Пуштаі, необачно заявив по телебаченню, що експерименти виявили незворотні зміни в організмі пацюків, які харчувалися генетично модифікованою картоплею.


Слайд #8
Не варто нехтувати своїм здоров'ям. Будьте уважні в питаннях того, що їсте Ви й Ваші близькі, дивіться на етикетки, у сумнівних випадках просіть продавця показати Вам сертификат.


Слайд #9
. Не купуйте продукти з „маркою "містить генетично модифіковані компоненти".


Слайд #10
Звертайтеся в місцеві органи санепіднагляду із проханням проконтролювати надходження на ринок галузі тільки маркірованих продуктів, що містять генетично модифіковані компоненти.


Слайд #11
Намагайтеся вибирати продукти місцевих виробників замість корпоративних товарів.