Презентація "Перша допомога при опіках"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Перша допомога при опіках"
Слайд #1
Презентація на тему:Перша допомога при опіках.


Слайд #2
1.Визначте ступінь опіку.


Слайд #3
 Так ви знатимете, як точно діяти, оскільки різні травми різної інтенсивності потребують різного лікування. Є три ступені опіків. Перший характеризується почервонінням або легким набряком верхнього шару шкіри і є найлегшим пошкодженням.


Слайд #4


Слайд #5
 Другий сягає внутрішнього шару шкіри – дерми – і призводить до виникнення пухирів. 


Слайд #6


Слайд #7
 Опік третього ступеня найбільш небезпечний, оскільки уражені і зовнішній, і внутрішній шари шкіри. Пацієнти з такою травмою переживають жорстокий біль та шок.


Слайд #8


Слайд #9
2.Уражену ділянку помістіть під холодну проточну воду.


Слайд #10
 Після того, як ви визначите ступінь опіку, негайно помістіть пошкоджене місце під холодну проточну воду на 10-15 хвилин, поки біль трохи не вщухне. Це стосується опіків першого та другого ступеня, при яких немає відкритої рани. Проточна вода допомагає полегшити біль, а також очищує рану від будь-якого бруду. Якщо поряд немає проточної води, візьміть чисту тканину, змочену холодною водою, та легенько протріть травмовану область. Занурення у холодну воду допоможе зменшити набряк. Пам’ятайте, що ні в якому разі не можна класти на рану лід або інші холодні речі, оскільки це може призвести до напруження нервів та уповільнити процес загоєння.


Слайд #11


Слайд #12
3.Висушіть уражену ділянку.


Слайд #13
 Візьміть шматок чистої тканини і висушіть область опіку. Робіть це обережно. Ні в якому разі не можна терти.


Слайд #14
Застосовуйте мазі проти опіків, щоб пом’якшити біль. Ці засоби виготовлені на основі особливих інгредієнтів, які знімають біль та набряк. Переконайтеся, що вони куплені в аптеці чи у спеціальних магазинах. Не використовуйте мазі та гелі, якщо у потерпілого є алергія на шкірі. Проте обов’язково тримайте такий засіб в аптечці. Накладіть пов’язку або накрийте травмоване місце. Використовуйте дезінфіковану або нову тканину, щоб закривати рану протягом усього часу лікування. Проте не зав’язуйте пошкоджену ділянку надто тісно, оскільки це утруднює циркуляцію повітря, яка сприяє швидшому загоєнню. Ні в якому разі не беріть тканину з ворсинками, оскільки ті можуть потрапити у рану. Пов’язки та накривання застосовуйте і при сильних опіках, поки не прибуде швидка або хворого не доставлять до лікарні.


Слайд #15
4.Заспокойтеся.


Слайд #16
 У більшості випадків опік третього ступеня змушує людину страждати від сильного болю, що призводить до шоку, утруднення дихання, а іноді й до задухи. Будьте спокійними та зосередьтеся на потребах постраждалого. Переконайтеся, що людина знаходиться у безпеці, особливо на відритому повітрі. Негайно викличте допомогу. В очікуванні порятунку надайте потерпілому першу допомогу. Не намагайтеся зняти обпалений одяг, щоб не пошкодити рану ще більше. Якщо є великий набряк, огорніть уражену ділянку вологою чистою тканиною.


Слайд #17
Дякую за увагу!!!