Презентація "Цитологічні методи дослідження"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Цитологічні методи дослідження"
Слайд #1
Цитологічні методи дослідження
Виконала:
студентка 1-го курсу
102-б групи
Нечипорук Олександра


Слайд #2
Цитологічне дослідження вивчає структуру клітин для виявлення злоякісних, доброякісних пухлин і поразок непухлевої природи.


Слайд #3
Методи цитологічного дослідження засновані на вивченні під мікроскопом будови клітин, клітинного складу рідин і тканин.


Слайд #4


Слайд #5
Світлова мікроскопія


Слайд #6
Електронна мікроскопія


Слайд #7
Метод мічених атомів (авторадіографія)
Мічені атоми широко застосовуються в цитології для вивчення різноманітних хімічних процесів, що протікають в клітині, наприклад для вивчення синтезу білків і нуклеїнових кислот, проникності клітинної оболонки, локалізації речовин в клітині і т. д. Для цих цілей застосовуються з'єднання, в які введені радіоактивна мітка.


Слайд #8
 Методи прижиттєвого забарвлення
Прижиттєві барвники - це органічні сполуки ароматичного ряду, що мають відносно невелику токсичність для живих клітин. 
Розрізняються основні і кислі барвники. Проникаючи в клітину, вони з'єднуються головним чином з білками, і спочатку уся цитоплазма придбаває дифузну забарвлення, після чого деякі барвники відкладаються в цитоплазмі у виді гранул.Забарвлення живих клітин дає можливість виявляти зміни, що відбуваються у клітинах і тканинах при різних зовнішніх діях.


Слайд #9
Методи мікрургії (мікрохірургія)
Експериментальні методи, і різноманітні операції на клітинах (мікрооперації), стали застосовуватися цитологами вже в другій половині минулого століття. Перші мікрооперації проводилися на порівняно великих об'єктах, наприклад, на клітинах різних тварин, без використання яких-небудь спеціальних пристосувань і при невеликих збільшеннях лупи або препаровального мікроскопа. Мікрооперації на великих клітинах і досі проводяться вручну без яких-небудь складних приладів.


Слайд #10