Презентація "Наземно-повітряне середовище існування"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Наземно-повітряне середовище існування"
Слайд #1
Виконала
Поворознюк Адріана
Наземно-повітряне середовище існування


Слайд #2
У ході еволюції це середовище було освоєно пізніше, ніж водне. Його особливість полягає в тому, що воно газоподібне, тому характеризується:
низькою вологістю;
низькою щільністю;
низьким тиском;
високим вмістом кисню.


Слайд #3
У ході еволюції у живих організмів виробилися необхідні анатомо-морфологічні, фізіологічні, поведінкові й інші адаптації. Тварини в наземно-повітряному середовищі пересуваються по грунті або по повітрю (птахи, комахи), а рослини вкорінюються в грунті.


Слайд #4
У зв'язку з пристосування до наземно-повітряного середовища, у тварин з'явилися легені і трахеї. Також, сильний розвиток отримали й скелетні органи, що забезпечують автономність пересування по суші і підтримують тіло з усіма його органами.


Слайд #5
Екологічні чинники в наземно-повітряному середовищі відрізняються від інших середовищ існування високою інтенсивністю світла, значними коливаннями температури і вологості повітря, кореляцією всіх факторів з географічним положенням, зміною сезонів року і часу доби.


Слайд #6
У тварин і рослин суходолу виробилися свої адаптації на несприятливі фактори середовища: складна будова тіла і його покривів, періодичність і ритміка життєвих циклів, механізми терморегуляції і т.д.