Презентація "Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості"
Слайд #1
Тема. Ознаки фізіологічної та соціальної зрілості. Соціальні аспекти статевого дозрівання. Шкідливість для здоров’я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх. Спілкування дівчат і хлопців на засадах дружби. Поняття про ІПСШ. Шляхи зараження ІПСШ. Причини, умови розвитку й наслідки СНІД.
Мета: поглибити знання учнів про ознаки фізичної та соціальної зрілості, шкідливість для здоров’я раннього статевого життя та вагітності неповнолітніх, СНІД; сформувати уявлення про ІПСШ; розвивати вміння піклуватися про своє здоров’я; виховувати відповідальність за прийнятті рішення.


Слайд #2
У різних культурах тривалість підліткового віку визначається по-різному. В примітивних суспільствах він майже збігається з періодом статевого дозрівання. Коли підліток досягає статевої зрілості проводять спеціальний обряд (ініціацію) і його вважають дорослим.


Слайд #3
У первісному суспільстві, коли юнак вперше здобував здобич на полюванні – з цього моменту його вважали чоловіком.


Слайд #4
У високотехнічному суспільстві цей вік триваліший, адже, щоб стати повноцінним його членом, людині необхідно отримати ґрунтовну освіту і набути життєвого досвіду.


Слайд #5
Робота в групах:
Які зміни відбуваються в підлітковий період:
Група 1 – в фізичній складовій здоров’я ?
Група 2 – в соціальній складові здоров’я ?
Група 3 - в духовній складові здоров’я?
Група 4 - в психологічній складові ?


Слайд #6
Словникова робота:
Стать визначає є людина чоловіком чи жінкою. Вона зумовлена структурою твоїх генів і є поняттям біологічним.
Гендер – визначає риси характеру й особливості, які вважаються характерними для чоловіків і жінок у даному суспільстві. Гендер – це поняття психологічне, культурне і соціальне.


Слайд #7
Взагалі стосунки між людьми різної статі встановлюються з раннього дитинства і зазвичай проходять кілька етапів:


Слайд #8
Дитинство. Зовсім маленькі діти граються разом, потім вони починають надавати перевагу своїй статі: дівчатка граються з дівчатками, хлопчики – з хлопчиками.


Слайд #9
Підлітковий вік. З початком статевого дозрівання усе змінюється. Дівчата і хлопці виявляють інтерес одне до одного, починають дружити, разом слухати музику, ходити в кіно. Спілкуються вони переважно групами – компаніями. Проводячи разом дозвілля, більше дізнаються одне про одного. Дівчата починають розуміти, якими вірними друзями можуть бути хлопці.
Хлопці вчаться цінувати
емоційну підтримку
дівчат.


Слайд #10
Юність. Хлопець чи дівчина відчуває симпатію до когось одного протилежної статі. Якщо вона взаємна, молоді люди мають схожі мрії, погляди та інтереси, між ними виникає
емоційна близькість,
яка з часом може
перерости в глибоке
й прекрасне почуття –
кохання.


Слайд #11
Зрілість. З досягненням біологічної і соціальної зрілості закохані можуть створити родину.


Слайд #12
Як свідчить анонімне опитування 150 твоїх однолітків понад 80% хотіли б мати близького друга протилежної статі.
Але тільки одиниці – заради фізичної близькості.


Слайд #13
Ранні сексуальні стосунки призводять до багатьох небажаних наслідків, серед яких:
небажана вагітність
венеричні хвороби
фізичні та психічні травми.


Слайд #14
Венеричні захворювання
Хламідіоз - венеричне захворювання збудником, якого є хламідії, що уражають слизові оболонки. Після інфікування людина відчуває дискомфорт при сечовиділенні, а через 2-3 дні з’являються водянисті виділення зі статевих органів. У жінок ці симптоми часто відсутні. Як і при гонорєї, у жінок може спостерігатися запалення органів малого таза. Якщо інфікована жінка народжує дитину, існує ризик розвитку у немовляти пневмонії або запалення очей. Профілактика: утримання від статевих стосунків, взаємна вірність подружжя чи сексуальних партнерів, використання презервативів; а також для захисту
новонародженого – повідомити лікарів.


Слайд #15
Венеричні захворювання
Геніальний герпес. Збудник – вірус герпесу простого. Симптоми: біль, свербіння, виділення зі статевих органів. Навколо них з’являються пухирці, які через 10-12 днів вкриваються кіркою і зникають. Повторні висипи тривають до 5 днів. У половини інфікованих їх немає, але вірус залишається у крові. Наслідки: визнано, що герпес особливо небезпечний для новонароджених, які були в контакті з вірусом під час пологів. У них можливі запалення очей, шкіри, центральної нервової системи, в окремих випадках настає смерть.


Слайд #16
Венеричні захворювання
Геніальні бородавки. Збудник – вірус папіломи людини. Симптоми: бородавки різної форми навколо статевих органів. Інкубаційний період – від двох місяців до кількох років. Це захворювання особливо небезпечне для жінок. Вважають, що ВПЛ спричиняє рак шийки матки.


Слайд #17
Венеричні захворювання
Гонорея. Збудник – гонококові бактерії, які вражають слизові оболонки. Симптоми: біль при сечовиділенні, гнійні виділення зі статевих органів. У чоловіків симптоми часто більш виражені, у половини жінок виразних симптомів не спостерігається. Наслідки: у жінок гонорея може спричинити запалення органів малого таза, яке може стати причиною безпліддя або позаматкової вагітності. Профілактика: утримання від статевих стосунків, взаємна вірність подружжя чи сексуальних партнерів, використання презервативів.


Слайд #18
Венеричні захворювання
Сифіліс. Збудник – бліда спірохета. При контакті зі шкірою чи слизовою оболонкою збудник “просвердлює” поверхню й проникає в організм. Інфекція може передаватися при будь-яких контактах, навіть через поцілунок або спільний рушник. Симптоми: первинний сифіліс – відкрита виразка (шанкр). Може з’явитися на губах, у роті, навколо статевих органів. Вторинний сифіліс – підвищена температура тіла, висип на шкірі, біль у м’язах, великі геніальні бородавки. Наслідки: за тиждень чи два шанкр може сам по собі загоїтися, і хворий думає, що здоровий. Однак у наступні 2-3 місяці розвивається вторинний сифіліс. Ця стадія також минає, але інфекція продовжує руйнувати організм. Через деякий час настає третя стадія хвороби, яка уражає життєво важливі органи й може спричинити смерть.


Слайд #19
Загальні риси та ознаки ІПСШ.
Збудником більшості ІПСШ є віруси і бактерії. Бактеріальні ІПСШ породжують серйозні проблеми для людей, що заразилися, але вірусні – найнебезпечніші, оскільки не існує ліків, здатних знищити вірус в організмі.
Загальні ознаки: висипи, виразки, пухирці, бородавки навколо статевих органів; свербіння і печія статевих органів; часте сечовиділення, що іноді супроводжується болем і печією;незвичні виділення зі статевих органів;підвищення температури тіла;опухання лімфовузлів.
Хвороби, що в більшості піддаються лікуванню. Якщо не лікувати – передається іншим, викликає ускладнення, може призвести до безпліддя, раку і навіть смерті.
Людина може уникнути захворювань на ІПСШ, якщо перш ніж подумати про статевий контакт, подумає про безпечний секс (одним із компонентів якого є додержання профілактики, тобто використання презервативу, обмивання статевих органів після зносин, додержання правил особистої гігієни.


Слайд #20
Вірус імунодефіциту людини


Слайд #21
Дайте відповіді на запитання:
Як СНІД передається? Як не передається?
Чим характеризується протікання хвороби?
Специфічні симптоми.
Групи ризику.
Профілактика.
Які ж наслідки Сніду для людства?
Організації та установи, куди можна звернутися по консультацію і допомогу.


Слайд #22
Будь здорова, дитино!


Слайд #23
Здоров'я - це багатство,
Яке Господь нам дав,
І треба, щоб з дитинства
Його ти цінував.
Здоров'я не придбаєш
За гроші, пам'ятай.
Його від Бога маєш,
Про це не забувай.
Бережи здоров'я змалку,
Бо хазяїн тіла - ти.
Щоб життя прожити довге,
Себе треба берегти.


Слайд #24
Зворотній зв’язок.
Сьогодні
на уроці
я ….