Презентація "Місяць"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Місяць"
Слайд #1
Місяць


Слайд #2
Давні греки Місяць назвали Селеною.


Слайд #3
Що собою представляє Місяць?
Місяць, єдиний природний супутник Землі і найближче до нас небесне тіло; середня відстань до Місяця - 384000 кілометрів.


Слайд #4
Факти про Місяць
Діаметр 3476 км
Маса Місяця в 81 раз менша маси Землі.
Температура поверхні від –170 вночі до +160 вдень.
Доба триває 708 годин.
Місяць рухається по орбіті зі проти годинникової стрілки зі швидкістю 1 км/сек
Місяць сам не світиться, а лише відбиває сонячні промені.
Земля постійно видима над місячним горизонтом.
Місяць в 400 раз менший від Соньця, але приблизно в 400 раз ближчий до Землі. Тому видимі розміри Сонця і Місяця приблизно однакові.


Слайд #5
Діаметр Місяця майже в 4 рази менше діаметра Землі.


Слайд #6
Якщо дивитися на Місяць з Землі, то він виглядає невеликою плямистою кулею, але в телескоп, або навіть в якісний бінокль, видно, що це не так - на Місяці є гори і багато кратерів.


Слайд #7
Багато років тому вчений Галілео Галілей назвав кратери морями. Тепер ми вже знаємо, що ніяких морів на місяці немає, але за традицією кратери зберегли свої назви. У багатьох з них незвичайні для Землі - Море Изобилия, Море Холоду, Море Дощів, Море Ясності, Море Паров.Кратери поменше носять імена знаменитих людей - Тихо Браге, Коперніка, Птоломея, Юрія Гагаріна.
Заглибини на поверхні Місяця називають кратерами.


Слайд #8
Місячні моря


Слайд #9
Основні деталі на місячному диску


Слайд #10
А це Місячні гори. Їх назви цілком земні - Кавказ, Алтай, Карпати, Альпи, Апеніни, Періно, Тенеріфе. Висота гір може доходити до 8 км, але зазвичай вона становить 3-5 км.


Слайд #11
Зразок Місячного грунту


Слайд #12
Структура Місяця
Самий верхній шар представлений корою, товщина якої, визначена тільки в районах улоговин, складає 60 км.
Найбільш древні материкові райони Місяця переважно утворені світлою гірською породою - анортозитами.


Слайд #13
Це темний, ніколи не видимий з Землі бік Місяця. Люди вперше побачили темну сторону Місяця тільки в 1959 році, коли станція «Місяць 3» зробила її знімки.
Хоча Місяць і обертається навколо своєї власної осі, але робить це дуже повільно - 27,3 діб. Майже за цей же час вона обертається навколо Землі. І оскільки напрямку обертання збігаються, то виходить так, що до Землі вона завжди повернута тільки однією стороною


Слайд #14
В 2008 році група американських геологів із університетів Карнеги та Брауна виявили в зразках місячного грунту сліди води.
Також космічні апарати виявили воду на Місяці за допомогою спеціальних сканерів.


Слайд #15
На місяці небо завжди чорне


Слайд #16
Місячне Затемнення
Іноді ми можемо спостерігати явище, яке називається місячне затемнення. Воно відбувається тоді, коли Сонце, Місяць і Земля опиняються на одній прямій і Земля закриває Місяць від Сонця своєю тінню.Затемнення може бути не тільки повним, але і частковим. У цьому випадку тінь Землі потрапляє не всю Місяць, а тільки на її шматочок. Місячне затемнення може тривати до 1 години.


Слайд #17
Місячне затемнення


Слайд #18
Фази Місяця
Місяць завжди видно по-різному - то тоненький серп, то круглий млинець. Іноді її «кінці» спрямовані в один бік, а іноді в інший. Ці зміни називаються фазами Місяця.


Слайд #19
Дослідження Місяця


Слайд #20
Космічний апарат Луна-3 бул запущений 4 жовтня 1959 року.
Він пройшов на відстані 6200 км від місяця, зробив фото майже половини її поверхні, особливо – знімки темної половини Місяця.


Слайд #21
Один з перших людей на Місяці – американський астронавт Ніл Армстронг.
20 липня1969 року.


Слайд #22
Немає повітря, яскраве сонячне світло


Слайд #23
Спеціальні машини –місяцеходи.


Слайд #24
 17 листопада 1970. Його доставила на Місяць радянська міжпланетна станція Луна-17. Місяцехід-1 подорожував за місячним морем Дощів протягом 11 місяців.
Місяцехід-1


Слайд #25
Грудень 1972. Готується до запуску остання місячна експедиція - Аполлон 17. З тих пір люди жодного разу не були на Місяці.


Слайд #26
На Місяці немає атмосфери і тому ніколи не буває вітру. А це означає, що слід, залишений місяцеходом так і залишиться там назавжди.


Слайд #27
На Місяці немає такого тяжіння як на Землі і тому астронавти, навіть не зважаючи на важкі скафандри, могли як слід настрибатися. Але ж на Землі в цих скафандрах космонавти ледь могли б пересуватися. Ще б пак, адже на Землі всі предмети в цілих 6 разів важче, ніж на Місяці.


Слайд #28
Приливи і відливи викликаються тяжінням Місяця


Слайд #29
Наш супутник неодноразово надихав людей на витвори мистецтва
Місячна ніч в Криму.
И.К. Айвазовський
«Ніч на Дніпрі» А. Куїнджі


Слайд #30
Дякую за увагу