Презентація "Туманності"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Туманності"
Слайд #1
Туманності


Слайд #2
Туманності - це небесні об'єкти, які на відміну від зірок виглядають як плями. Найбільш яскраві з них видно неозброєним оком. Далекі туманні об'єкти - туманності були помічені астрономами ще в XVII столітті.  Французький астроном Ш. Мессе, склав перший список туманностей, що містив близько 100 об'єктів, але лише в 20 -- x роках нашого століття вдалося встановити, що деякі туманності - це гігантські зоряні системи, знаходяться далеко за межами нашої Галактики - Чумацького Шляху.


Слайд #3
Галактична туманність – внутрішньо галактична хмара розріджених газів і пилу.


Слайд #4
Дифузійні туманності – величезні за розміром, досить щільної, неправильної форми.


Слайд #5
Первинна ознака, що використовується при класифікації туманностей - поглинання або випромінювання ними світла, тобто за цим критерієм туманності діляться на темні і світлі.
Темні спостерігаються завдяки поглинанню випромінювання розташованих за ними джерел.
Світлі - завдяки власному випромінюванню або відображенню світла розташованих поруч зірок.


Слайд #6
Світлі – якщо поблизу туманності є достатньо яскрава зоря, то туманність відбиває її світло.


Слайд #7
Світлатуманність


Слайд #8
Темні поглинають світло зірок, що знаходяться за нею.


Слайд #9
Темна туманність


Слайд #10
Існують різноманітні способи позначень туманностей. Найбільш знайомий спосіб – присвоєння назви, яка вказує на сузір`я, в якому туманність знаходиться. Існує й інший спосіб позначення за зоряними скупченнями буквою і цифрою з нею.


Слайд #11
Наша галактика має дуже добре виражену спіральну структуру. Спіральні рукава, утворені газом, пилом та молодими зарями лежать у площині диска Галактики. В рукавах і в наш час відбувається процес зореутворення.


Слайд #12
Туманність Лагуна
Крабоподібна


Слайд #13
Туманність Орла


Слайд #14
Туманність Киля


Слайд #15
Хмари газу, які не обертаються, породили еліптичні галактики. Неправильні галактики також утворилися з хмар газу, що володіли запасом обертання, але не мали згущувань в центрі. У центрах декількох десятків галактик виявлені надмасивні чорні діри. Їх маси перевищують мільйон мас Сонця. За допомогою найбільших у світі телескопів зареєстровані багато і багато мільярдів галактик. Близько 90% від загального числа галактик об'єднані в скупчення. Форми і розміри галактик дуже різноманітні, проте можна виділити кілька основних їх морфологічних типів: еліптичні, спіральні, лінзоподібні, неправильні і карликові.