Презентація "Місяць"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Місяць"
Слайд #1
Місяць


Слайд #2
Місяць обертається навколо Землі за своєю орбітою. Повне коло обертання навколо Землі Місяць робить за 29,5 днів.


Слайд #3
Давні греки Місяць назвали Селеною.


Слайд #4
Діаметр Місяця майже в 4 рази менший від діаметра Землі.


Слайд #5
На Місяці є гори і багато кратерів.


Слайд #6
Заглибини на поверхні Місяц називають кратерами
Багато років тому вчений Галілео Галілей назвав їх морями. Тепер ми вже знаємо, що ніяких морів на місяці немає, але за традицією кратери зберегли свої назви. У багатьох з них незвичайні для Землі - Море Холоду, Море Дощів, Море Ясності, Море Парів.Менші кратери мають імена знаменитих людей - Тихо Браге, Коперніка, Птоломея, Юрія Гагаріна.


Слайд #7
А це Місячні гори. Їх назви цілком земні - Кавказ, Алтай, Карпати, Альпи, Апеніни, Періно, Тенеріфе. Висота гір може доходити до 8 км, але зазвичай вона становить 3-5 км.


Слайд #8
Місячні затемнення
Іноді ми можемо спостерігати явище, яке називається місячне затемнення. Воно відбувається тоді, коли Сонце, Місяць і Земля опиняються на одній прямій і Земля закриває Місяць від Сонця своєю тінню.Затемнення може бути не тільки повним, але і частковим. У цьому випадку тінь Землі потрапляє не на весь Місяць, а тільки на його шматочок. Місячне затемнення може тривати до 1 години.


Слайд #9
Фази Місяця
Місяць завжди видно по-різному - то тоненький серп, то круглий млинець.Іноді її «кінці» спрямовані в один бік, а іноді в іншу. Ці зміни називаються фазами Місяця.


Слайд #10
Новий Місяць


Слайд #11
Повня
Повня


Слайд #12
Дослідження Місяця


Слайд #13
Космічний апарат Луна-3 був запущений 4 жовтня 1959 року.
Він пройшов на відстані 6200 кмвід неї, зробив фото майже половини її поверхні, особливо – знімки темної половини Місяця.


Слайд #14
20 липня 1969 року.
Один з перших людей на Місяці – американський астронавт Ніл Армстронг.


Слайд #15
Немає повітря, яскраве сонячне світло


Слайд #16
Спеціальні машини –місяцеходи.


Слайд #17
На Місяці немає атмосфери і тому ніколи не буває вітру. А це означає, що слід, залишений місяцеходом так і залишиться там назавжди.


Слайд #18
На Місяці немає такого тяжіння як на Землі і тому астронавти, навіть не зважаючи на важкі скафандри, могли як слід настрибатиися. Але ж на Землі в цих скафандрах космонавти ледь могли б пересуватися. Ще б пак, адже на Землі всі предмети в цілих 6 разів важче, ніж на Місяці.


Слайд #19
На Місяці небо завжди чорне


Слайд #20
Космічний модуль «Апполон»
Зразок Місячного грунту


Слайд #21
Місяцехід-1. 17 листопада 1970. Його доставила на Місяць радянська міжпланетна станція Луна-17. Місяцехід-1 подорожував за місячним моря Дощів протягом 11 місяців.


Слайд #22
Грудень 1972. Готується до запуску остання місячна експедиція - Аполлон 17. З тих пір люди жодного разу не були на Місяці.


Слайд #23
Місячна ніч в Криму.
И.К. Айвазовський
«Ніч на Дніпрі» А. Куїнджі
Наш супутник неодноразово надихав людей на витвори мистецтва