Презентація "Зоряне небо. Сузір'я"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Зоряне небо. Сузір'я"
Слайд #1
Зоряне небо.Сузір'я
Виконала Орлова Марія


Слайд #2
У безхмарну і безмісячну ніч далеко від населених пунктів можна розрізнить близько 3000 зірок.Вся небесна сфера містить близько 6000 зірок, видимих неозброєним оком.


Слайд #3
Найвідоміша група зірок у Північній півкулі-ківш Великої ведмедиці


Слайд #4
Найвідоміша група зірок Південної півкулі-Південній хрест


Слайд #5
Астрономи вдавнину розділили зоряне небо на сузір'я. Велика частина сузір'їв, названих за часів Гіппарха і Птолемея, має назви тварин або героїв міфів.
Птолемей
Гіппарх


Слайд #6
Зображення сузір'їв із старовинного атласу Гевелія
Кит
Тілец
Кассіопея


Слайд #7
У 1603 році Іоганн Байєр почав позначати яскраві зірки кожного сузір'я літерами грецького алфавіту (α альфа), (β бета), (γ гамма), (ε дельта) і так далі, в порядку зменшення їх блиску. Ці позначення використовуються до сьогодня.


Слайд #8
Сузір'ям називається ділянка небесної сфери, межі якої визначено спеціальним рішенням Міжнародного астрономічного союзу (МАС). Всього на небесній сфері - 88 сузір'їв.


Слайд #9
Найяскравіші зорі мають власні назви


Слайд #10
Вивчити ці назви нескладно:Сузір'я Великої Ведмедиці може слугувати гарним помічником для запам'ятовування найяскравіших зірок Північної півкулі


Слайд #11
Також,дивлячись на ківш Великої ведмедиці, легко визначити північний напрям.


Слайд #12
Яскраві зірки Вега, Денеб і Альтаїр утворюють Літній трикутник


Слайд #13
Зимовий трикутник складають найяскравіші зірки Оріона, Великого Пса і Малого Пса


Слайд #14
До винаходу компаса зірки були основними орієнтирами: саме за ним стародавні мореплавці і мандрівники знаходили потрібний напрямок. Астронавігації (орієнтування за зірками) зберегла своє значення і в наш час-століття супутників та атомної енергії. Вона необхідна для штурманів і космонавтів, капітанів та пілотів. Навігаційними називають 25 найяскравіших зірок, з допомогою яких визначають місцезнаходження корабля.


Слайд #15
Один раз у багато років(сотні років) можна спостерігати народження нової зорі.Під час появи нової зірки на небосхилі відбувається дуже яскравий спалах.


Слайд #16
А коли зірка помирає,то на її місці залишається або чорна діра,або білий карлик.
чорна діра
білий карлик