Твір на тему: «Чи потрібна двомовність в Україні»

+4

Я навчаюся у звичайній українській школі, тому цілком зрозуміло, що знання рідної мови є обов’язковим. Щодо російської мови як другої державної мови, то тут дуже складне питання. Та якщо трохи докладніше розібратися у цій проблемі, то, виявляється, що немає ніякої проблеми, як це намагаються нам довести окремі сучасні політики.

Зараз у будь-якому більш-менш великому місті є школи з вивченням шкільної програми на російській мові, є й школи з поглибленим її вивченням. Тому кожен бажаючий може обирати саме ту мову, на якій йому легше навчатися і спілкуватися. Але, на мій погляд, ні в якому разі не слід ставити вивчення української мови на другий план. Адже українська мова, знання рідної літератури, культури, народних традицій – це те, що зв’язує нас з нашими славетними предками, це те, що ми зобов’язані передати своїм нащадкам, це те, що робить нас справжніми українцями.

Щодо другої мови в нашій країні – це не таке вже й важливе питання. Адже ця мова не заборонена, на рівні інших іноземних мов її вивчають у всіх українських школах, а розширити свої знання зможе будь хто, вступивши на відповідний факультет вищого навчального закладу. Більше того, ніхто не забороняє нам спілкуватися будь-якою іншою мовою, зокрема російською, але при тому знання української мови особливо важливе для кожного українця.

Зараз наша країна прагне стати повноцінним членом сім'ї провідних європейських держав. І якщо поглянути на ці держави, на їх закони, на відношення їх громадян до рідної мови, то саме з них ми повинні брати приклад. Та вже сьогодні у будь-якій українській школі учень може обрати для вивчення від однієї до п'яти іноземних мов (обов'язкові одна – дві), в тому числі – і російську.

Я ніяк не підтримую введення російської мови як другої державної, адже особисто для мене це неприйнятно. Але російська мова теж має право бути в Україні. Бо для наших співвітчизників вона все ж куди важливіша, ніж німецька або французька. Відсутність російської мови в шкільній навчальній програмі стає для батьків каменем спотикання у виборі школи, а зараз, на превеликий жаль, ще і першочерговим питанням у протистоянні населення Заходу і Сходу України.

Напевно, правильніше було б в школах ввести дві обов'язкових іноземних мови, включивши до списку іноземних і російську мову. У всьому іншому достатньо нашої рідної української мові. І будь-яка освічена людина повинна вміти розмовляти і писати українською, повинна знати традиції свого народу, його культурні досягнення. Кожен українець повинен вміти працювати з будь-яким документами і складати їх, в першу чергу, українською мовою. Тільки така людина може стати зразком справжнього українця і взірцем для майбутніх поколінь.

Виграй GTA5!