Твір на тему: «Краса чистих людських взаємин за мотивами драми-феєрії «Лісова пісня»

+2

Головна героїня драми-феєрії «Лісова пісня» прокинулася від чарівних звуків сопілки, на якій грав Лукаш, прокинулася для того, щоб подарувати звичайному селянському хлопцю своє безмежне кохання. Ніхто з них не замислювався над тим, у чому сенс життя, бо і Мавка, і Лукаш були впевненні, що він полягає у щасті та коханні. Але усі, хто оточував героїв драми, щастя розумів по-своєму: для когось це великий маєток, для когось – гроші, для когось – добробут і здоров’я родини, а для когось – це щедрість душі, кохання, гармонійні відносин людини і природи.

Незважаючи на те, що Мавка перейшла жити до людей, вона не втратила здатність дивуватися пісні, музиці, відчувати красу природи. В її серці жив цвіт, який творив дива, створював саму Мавку, робив її вільною і незалежною. Мавка вміла бачити навколо себе казкові речі, бачила вона казку і в душі Лукаша. Вона кохала цього звичайного сільського хлопця за те, чого він і сам в собі не розумів, за те, що виходило разом зі співом його сопілки:

«Смутно, що не можеш ти

своїм життям до себе дорівнятись».

Мавка щиро вірила у красу щирих почуттів, вона бажала, щоб її коханий був таким, яким промовляли його мелодії. Тому лісова дівчина і не розуміла докорів Лукаша, вона була впевнена, що кожна людина повинна мати чисту душу, щире серце і відчувати красу оточуючого світу. За думкою авторки та героїв драми в людині повинна бути гармонія природи і душі, повинні поєднуватися моральні якості і гідні вчинки. Це добре помітно в образах Мавки і дядька Лева, які були своєрідним містком між людьми і природою. Дядько Лев не зрадив себе і назавжди залишився шанувальником природи та вірним її прихильником. А ось Лукаш відмовився від світлого кохання, занапастив Мавку і зрадив собі, як зрадили людській сутності матір Лукаша і Килиця.

Та хоч занапастила себе Мавка заради кохання, хоч скрутно їй було, але духовна краса дівчини перемогла. Тому й стверджує вона, що у важкі хвилини, коли здається, що у серці вмерли усі живі почуття, що загинуло усе навколо, не треба впадати у відчай, не треба чекати, щоб щастя упало до ніг – за своє щастя треба боротися. Мавка не вмирає, адже вона народилася для гармонії, для любові, для щастя і, як виявилося, для кохання. Вона продовжує своє життя в звуках сопілки, у вербі, у спогадах людей.

Ніщо прекрасне не вмирає, як не вмирає душевна краса героїні драми «Лісова пісня», як не вмирає її кохання і кохання багатьох тисяч людей. Адже саме для цього живуть люди. Вини живуть, щоб зайвий раз почути голос коханого, щоб зайвий раз побачити схід сонця і відчути дотик березової гілки. Люди існують заради того, щоб жити в гармонії з природою, з оточуючими і з самим собою, щоб нести у світу добро і любов.