Твір на тему: «Маруся» Г. Квітки-Основ’яненка – це Малоросія з її поетичною природою»

+4

В повісті «Маруся» Г. Квітка-Основ’яненко надав можливість зрозуміти, що не слід кепкувати з українського народу, який має таку самовідданість боротьбі за своє вільне і щасливе життя, таку душевну глибину і таку спрагу до кращого. Цей твір став одним з найкращих українських літературних творів і втілив у собі кращі риси національного фольклору та української пісенної творчості. Джерелом для творчого натхнення письменника була дійсність тогочасного українського села, скрашена українськими весільними, святковими і ліричними піснями, баладами та іншими фольклорними мотивами.

Головними героями повісті Г. Квітки-Основ’яненки є Маруся і Василь – чисті у своїх помислах і почуттях, дуже працьовиті, неговіркі, прості і щирі люди. Як казав про них сам автор, ці персонажі «писані з натури і без будь-якої прикраси». У своєму творі видатний повістяр майстерно і талановито висвітив життя та звичаї українського народу, поетичну природу рідного краю.

Не менш яскравим персонажем повісті «Маруся» був і батько дівчини Наум Дрот. В його образі автор втілив кращі риси українського селянства. Наум був мудрою, чесною і набожною людиною, він, не покладаючи рук, усе життя працював, тому й жила його родина у відносному достатку. У такій же доброчинності та любові до праці він виховав і свою доньку. І тільки почує Маруся церковні дзвони, як збирається до церкви, адже гріх не піти, бо день святковий. А в інші дні вона з ранку до вечора працює, бо тільки так можна здобути своє щастя і стати заможною.

Саме такою, як Маруся, бачить письменник справжню українську дівчину. Маруся не пустувала в церкві, не пила горілки на вечорницях, давала дівчатам добрі поради. Її любили і шанували односельці за працьовитість і лагідність, за її золоті руки. Маруся ніколи не виходила з дому, поки не поралася з усією домашньою роботою.

У своїй повісті Г. Квітка-Основ’яненко докладно описав народні звичаї та свята – це і сватання, і весілля, і похорони з голосіннями. Так докладно міг зобразити ці події лише справжній знавець життя та побуту українського народу. При тому, знавець настільки талановитий, що вдалося йому все це передати неповторною поетичною мовою.

Незважаючи на сумний фінал, повість вражає точністю найдрібніших подробиць в описах традицій та повсякденного життя українського народу, незвичайною силою почуттів її головних героїв. З впевненістю можна сказати, що повість Г. Квітки-Основ’яненки «Маруся» – це Малоросія з її поетичною природою, поетичним життям простого народу, поетичними звичаями.

Виграй GTA5!