Твір на тему: «Призма моєї душі»

Людські душі бувають найрізноманітніші. Бувають чисті, як гірський кришталь, бувають дорогоцінні, що випромінюють світло, як рубін, бувають тверді, як алмаз, або ніжні, як малахіт. Я знаю, є й інші, порожні, як морська галька, або жорсткі, як пемза. А є людські душі, які можна порівняти з туфом. Туф – рідкісний камінь, він дає людям тепло. Він не такий твердий, як алмаз, тому всі негаразди залишають на ньому свої сліди. Саме таке порівняння людських душ я хотіла б привести в своїх міркуваннях.

Слід сказати, що вік людини визначається не стільки її біологічними часами, скільки душевним станом. Людина завжди молода душею, якщо примудряється не втрачати оптимізму, смаку, живого інтересу до життя, якщо не втрачає здатності дивуватися, захоплюватися, якщо продовжує щодня вчитися, розуміючи необхідність безперервного розвитку. І, напевно, в цьому найбільше допомагає саме любов. Тоді чому деякі у 18 років в душі вже старі, а деякі і в 80 років – все так само молоді? Від чого це залежить?

Душа не старіє, поки тягнеться до добра. Старість приходить, коли майбутнє не манить, коли не має мрії, не кличе до звершень, до створення нового, коли творчість вмирає в людині. А ось коли це трапляється – не залежить від календарного віку. Деякі народжуються старими, а інші і в зрілому віці молоді. Думаю, не вдаючись у деталі, – це вроджене.

Душа не може бути або молодою, або старою. Адже душа – річ незбагненна, вічна. І мені здається, що поняття віку до неї не прийнятно. Але з плином часу, або, іншими словами, з роками, душа як раз таки стає досвідченіше, мудріше. Та знову ж, на жаль, не завжди. Ні для кого не секрет, що більш старший вік часто не є показником розуму і мудрості. Дуже багато тут залежить від людини, від того, як вона проживає своє життя, ніж чому і кому його присвячує.

Дуже часто я замислююся про те, що на гнучких гілках людських життів – візерункові зелені листочки їх душ. Листя Добра – їх найбільше, ніжні листки Любові і листя Страху – вони зазвичай ростуть десь внизу, їх мало. Листя Вірності, може бути, не найкрасивіше, але, напевно, найнеобхідніше... Є листя Душі, не схоже на інше, воно зустрічається рідко, і його потрібно особливо берегти. Гойдаються під вітром сердець живучі гнучкі гілки таких різних людських душ і дуже важливо, щоб візерунок килима, який вони вистелють в серці кожної людини, був світлим, дзвінким і чистим.

Власне тому, на мій погляд, і залежить те, що деякі в 20 років вже старі, а інші і в 80 років – все так само молоді. У 20 років ми можемо бути втомлені, безсилі... але тільки душею. А якщо спробувати жити навпаки, присвятити себе і своє життя служінню іншим людям, творити добро, мати в собі терпіння, любов, боротися зі злом, брехнею, лицемірством, ми зрозуміємо, що саме добро дає нам сили і молодість, ту саму молодість душі.

Все частіше задаю собі питання: чому все більша кількість людей навколо мене, виглядаючи досить молодо, добре і стильно одягнені, здебільшого маючи непогану освіту, в спілкуванні замкнуті, погано йдуть на контакт, не вміють просто заговорити про що-небудь легке, приємне? Чому все частіше можна чути невдоволення, дратівливість, злі вислови або засудження на адресу кого-небудь? Куди дівається доброзичливість, любов по відношенню до оточуючих? Все рідше можна бачити посмішки на обличчях людей просто так: тому що сонце сьогодні вже не таке яскраве, тому що залишилися ще на деревах останні осінні листочки.

Все більше розмірковую про те, що якби кожен дорослий трохи залишався в душі дитиною, був здатний на якісь, часом необачні дитячі пустощі чи вчинки, не було б сьогодні такої теми твору. Адже людина старіє душею тоді, коли втрачає в собі щось найголовніше і найважливіше: любов до себе, до всього, що її оточує. Саме той, хто затребуваний в спілкуванні, постійно чимось цікавиться, вміє насолоджуватися життям і цінувати його, цікавий собі та іншим – завжди молодий душею. Я сподіваюся, що я теж на все життя залишусь молодою душею.

Виграй GTA5!