Твір на тему: «Образ Анни Кареніної»

Нещодавно ми прочитали твір видатного російського письменника Льва Толствого «Анна Кареніна». Це роман про кохання, у котрому підіймаються проблеми сім`ї, шлюбу, батьків і дітей, місяця людини в суспільстві, життя і смерті, сенсу буття. У творі також розповідається про кризу сімейних цінностей, дії відбуваються після реформи 1861 року.

Головною героїнею роману є Анна Кареніна. Саме її образ образ мене зацікавив найбільше, адже він є неоднозначним. Анна Кареніна — жінка з вищого світу. Вона має чоловіка, котрий був старший за неї, малого сина. Одного разу жінка зустріла Вронського і одразу ж закохалася, зраджуючи Олексія Олександровича, власного чоловіка. Життя Анни минає у внутрішніх суперечностях: вона не може забути чоловіка та сина, адже насамперед вона матір, у той же час хоче бути із Вронським. На жаль, Кареніна закінчує життя самогубством.

Ще на початку твору ми помічаємо, що Анна - вродлива жінка, котра чимось причаровує чоловіків: «Блискучі, що здавалися темними від густих вій, сірі очі доброзичливо, уважно зупинилися на його обличчі, неначе вона впізнавала його, і негайно ж перенеслися в натовп, як би шукаючи когось. У цьому короткому погляді Вронський встиг помітити стриману жвавість, яка грала в її особі і пурхала між її блискучими очима і ледве помітною посмішкою». Можна зрозуміти Вронського, котрий з першого погляду покохав Кареніну. Анна не може вистояти перед такою ситуацією, її життя ускладнюється, заплутується. З одного боку Кареніна дуже любить свого сина й не хоче його покидати, а з іншого - вона дуже закохалася у Вронського. Материнська любов переповнювалася у серці жінки: «Вона згадала ту, частково щиру .... роль матері, що живе для сина, яку вона взяла на себе в останні роки .... в ній є держава, незалежна від положення в яке вона стане до чоловіка і Вронського. Ця держава - був син .... вона не може покинути сина». Анна виявилася сильною, безстрашною жінкою. Вона пішла проти всіх, забула про всі моралі, закони, стандарти поведінки й зробила свій вибір. Жінка до останнього намагалася зберегти шлюб, бо поважала Кареніна й не уавляла життя без маленього сина Сергія.

Згодом Анна починає жити з Вронським. Жінці набридають постійні косі погляди й плітки про неї. У Анни почалася душевна криза, вона потайки вживала морфій. Згодом почалися кошмарні сни, Вронський також почуває себе не таким щасливим як раніше. Анна розуміє, що істерики та скандали стали невід`ємною частиною їхнього життя, свого нового чоловіка вона починає часто ревнувати. Кареніна не витримує душевного розладу й кидається під поїзд.

Отже, я не можу точно виразити свою думку з приводу вчинків Анни. Образ Анни є суперечливим. Так, вона покинула чоловіка, а це не є припустимим для гарної дружини, їй важко було довго не бачити сина. Але ж Анна щиро й сильно покохала Вронського, не можна назвати ті стосунки звичайною інтрижкою. Кареніна доросла жінка, вона знала на що й заради чого вона йде. Вронському вона подарувала чудову донечку Анну. На жаль, Кареніна не змогла протистояти життєвим ситуаціям, проблемам. Їй не вистачило сили все витримати, та й підтримки ні від кого майже не було. На жаль, Кареніна так і не змогла побудувати щасливої дружної родини...