Презентація "Стендаль"

+7
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Стендаль"
Слайд #1
Стендаль те, що Наполеон не зробив мечем, я доробив пером…
Підготувала:
учениця 11-Б класу
ШСШ №1
Крамарева Анастасія


Слайд #2
План
Біографія
Літературна діяльність
Провідні жанри
Найвідоміші твори
Значення і вплив на розвиток літератури


Слайд #3
Біографія
Стендаль народився на півдні Франції, у містечку Гренобелі, в освіченій і заможній родині. Велика Французька революція порушила звичайний розпорядок життя, а смерть матері завершила руйнацію родинного вогнища.


Слайд #4
Єдиною людиною, яка розуміла і підтримувала хлопця, був його дід. Саме він і познайомив онука з творчістю Вольтера, Дідро, Гельвеція. Його вподобання позначились на світогляді й творчості Стендаля.


Слайд #5
Освіту Стендаль добував у гренобельській школі, та провчившись лише три роки він їде до Парижу з наміром вступати у Політичну школу. Але замість цього він поступає на службу в діючу армію. Стендаль брав участь у поході Наполеона в Росію в 1812 році, був у Москві, Смоленську, Могильові.


Слайд #6
Поступово розчарувавшись у Наполені, він подає у відставку і живе протягом наступних трьох років у Парижі, займаючись самоосвітою, вивчаючи філософію, літературу і англійську мову. Як випливає з щоденників того часу, майбутній Стендаль мріяв про кар'єру драматурга, «нового Мольєра»


Слайд #7
Літературна діяльність
Творчий шлях Стендаля починається з творів «Життєпис Гайдна, Моцарта і Метастазіо» (1815), «Історія живопису в Італії» (1817), «Рим, Неаполь і Флоренція в 1817 році».
Слайд #8
Невдовзі з’являється перший роман Стендаля «Арманс», повість «Ваніна Ваніні», книга «Прогулянки по Риму», авантюрний роман «Пармський монастир».
У 1830 році виходить у світ роман «Червоне і чорне»,що є найважливішим твором у творчому доробку письменника.
Але є незвершені твори : роман «Червоне і біле», повісті «Життя Анрі Брюлара».


Слайд #9
Найвідоміші твори


Слайд #10


Слайд #11
Провідні жанри
Романи
Автобіографії
Новели
Есе


Слайд #12
Значення і вплив на розвиток літератури
У той час, коли Стендаль сформулював свої естетичні погляди, європейська проза перебувала цілком під чарівністю Вальтера Скотта. Передові письменники воліли неспішне розгортання оповіді з грунтовною експозицією і просторовими описами. Рухома, динамічна проза Стендаля випередила свій час. Він сам передбачав, що його зможуть оцінити не раніше 1880. Андре Жид і Максим Горький характеризували стендалевской романи як «листи в майбутнє».


Слайд #13
Дякую за увагу!