Презентація "Некрасов Микола Олексійович"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Некрасов Микола Олексійович"
Слайд #1
Некрасов Микола Олексійович1821-1877


Слайд #2
У 1838 році відбулася перша публікація Некрасова — вірш «Думка» в журналі «Син батьківщини». Згодом кілька віршів з'явилися в «Бібліотеці для читання», потім — в «Літературних додатках до „Російського інваліда“». Всі труднощі перших років життя в Санкт-Петербурзі Микола Олексійович описав згодом у романі «Життя і пригоди Тихона Очеретяна».


Слайд #3
1840 — на перші заощадження Некрасов видав свій перший збірник за підписом «Н. Н.», попри те, що В. А. Жуковський його відмовляв. Збірник «Мрії і звуки» не мав успіху. Засмучений Некрасов знищив частину тиражу.


Слайд #4
1841 — Некрасов став співробітником бібліографічного відділу «Вітчизняних записок».
У цей же період Микола Олексійович заробляв на життя журналістикою. Він редагував «Руську газету» і вів у ній рубрики «Хроніка Петербурзького життя», «Петербурзькі дачі та околиці». Співпрацював у «Вітчизняних записках», «Російському інваліді», театральному «Пантеоні». Одночасно під псевдонімом Н. А. Перепельський писав казки, абетки, водевілі, мелодраматичні п'єси. Останні з успіхом ставились на сцені Олександрійського театру в Санкт-Петербурзі.


Слайд #5
1843 — початок видавничої справи та випуск альманаха «Статейки у віршах без картинок».
1845 — написано перший реалістичний вірш Некрасова «В дорозі». Вірш отримав найвищу оцінку Бєлінського. Цього ж року Некрасов опублікував альманах «Фізіологія Петербургу».
1846 рік — Микола Олексійович видавав альманахи «Петербурзький збірник» і «Перше квітня». До всіх альманахів поета увійшли твори Бєлінського, Тургенєва, Достоєвського, Даля, Герцена. У поліцейських доносах Некрасова за зображення «низовинного» життя Петербурга називають «найвідчайдушнішим комуністом».


Слайд #6
1847–1866 роки — Некрасов редагує журнал «Соврємєннік».
1862 — написана поема «Лицар на годину». Твір став результатом поїздки Миколи Олексійовича по рідних місцях. Цього ж року Некрасов придбав садибу Карабиха, розташовану недалеко від Ярославля. Починаючи з цього року, в Карабисі поет проводить щоліта.
1866 — після селянської реформи революціно-демократичний журнал «Соврємєннік» заборонений цензурою.
1866–1876 роки — робота над поемою «Кому на Русі жити добре».


Слайд #7


Слайд #8
1875 — написана поема «Сучасники». На початку цього ж року поет тяжко захворів. Оперувати Некрасова з Відня приїхав знаменитий на той час хірург Більрот, але операція не дала результатів.
1877 рік — М. Некрасов видав цикл віршів «Останні пісні».


Слайд #9
Поэмы.Конец 60-70-х годов.«Дедушка» (1870)«Русские женщины»(1872, 1873)


Слайд #10
«Кому на Руси жить хорошо»