Презентація ""Підступність і кохання" Фрідріх Шиллер"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію ""Підступність і кохання" Фрідріх Шиллер"
Слайд #1
Підготувала:
учениця 9-А класу
ЗОШ І-ІІІ ст. №19
м. Черкас
Пономаренко Анжела
"Підступність і кохання"
Фрідріх Шиллер


Слайд #2
«Підступність і кохання». (1783). Задум створити п'єсу про сучасну німецьку дійсність виник у Шиллера вперше на гауптвахті, куди він потрапив за самовільний від'їзд до Мангейма на прем'єру «Розбійників».


Слайд #3
Гнітючий світ глухої провінції, інтриги та злочини, розкіш та розпуста герцогського двору та жахлива убогість народу — ось обстановка, на тлі якої розгортається трагічна історія піднесеного кохання двох благородних істот — Фердинанда та Луїзи.


Слайд #4
Перша назва п'єси «Луїза Міллер».
Сам автор визначив жанр свого твору — «міщанська трагедія». Крім того, це перша німецька політична драма, у якій зіштовхуються два соціальних світи: придворно-дворянський і міщанство.


Слайд #5
Луїза — сильний жіночий характер на відміну від попередніх героїнь драматургії Шіллера: Амалії («Розбійники»), Леонори («Змова Фієско у Генуї»). Важливо і те, що п'єса обернена до сучасності.


Слайд #6
Із родиною Міллерів пов'язаний основний конфлікт драми, зіткнення двох систем моралі, кожна з яких відповідає певному соціальному середовищу. Кохана сина президента, юного Фердинанда, шістнадцятирічна Луїза переживає своє перше почуття глибоко, щиро. Луїзі здається, що кохання відкрило перед нею таємниці світу.


Слайд #7
Уміння простого серця відчувати подібну глибину почуттів зафіксовано Шіллером вперше. Пізніше у російській літературі, у М. Карамзіна, це почуття віддзеркалиться в афористичному виразі: «И крестьянки умеют любить» («Бедная Лиза»).


Слайд #8
Дякую за увагу!