Презентація "Омар Хаям"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Омар Хаям"
Слайд #1
ОМАР ХАЙЯМ -
ПЕРСЬКО-ТАДЖИЦЬКИЙ ПОЕТ І ВЧЕНИЙ


Слайд #2
ОМАРХАЙЯМ(1048 – 1131)


Слайд #3
ПОВНЕ ІМ‘Я ПОЕТА
Гіяс-ад-Дін-Абу-аль-Фахі
(імена предків-дідусів)
Омар ібн Ібрагім Хайям
(ім‘я поета) (ім‘я батька) (прізвище)
Нішапурі (місто народження)


Слайд #4
БІОГРАФІЧНА ДОВІДКА
ІМЯ ПРИ НАРОДЖЕННІ: Омар Хайям
ДАТА НАРОДЖЕННЯ: 18 травня 1048 року
МІСЦЕ НАРОДЖЕННЯ: Нішапур (сучасний Іран)
ДАТА СМЕРТІ: 4 грудня 1131 року
МІСЦЕ СМЕРТІ: Нішапур
НАЦІОНАЛЬНІСТЬ: перс
МОВА ТВОРІВ: фарсі
РІД ДІЯЛЬНОСТІ: поет, астроном, математик,
філософ
НАПРЯМОК: поезія
ЖАНР: рубаї


Слайд #5
Перелік почесних титулів ОМАРА ХАЙЯМА :
«Вчений муж століття»;
«Доказ істини»;
«Знавець грецької науки»;
«Цар філософів Сходу і Заходу»;
ІМАМ (духовний вождь).


Слайд #6
Омар Хайям


Слайд #7
Омар Хайям
Ім'я Омара Хайяма відомо всьому світу завдяки написаним ним чотирьохвіршам «рубаї». Однак, цим його роль в історії не обмежена. В алгебрі він побудував класифікацію кубічних рівнянь і дав їх вирішення за допомогою конічних перерізів. А в Ірані Омар Хайям відомий створенням більш точного, порівняно з європейським, календаря, який офіційно використовується з 11 століття.


Слайд #8
Омар Хайям
Вже у віці 8 років Омар знав Коран напам'ять, займався вивченням математики, астрономії та філософії.В 12 років він став учнем Нішапурского медресе. Хайям блискуче закінчив курс за мусульманським правом і медицині, отримавши кваліфікацію лікаря.


Слайд #9
Омар Хайям
Коли йому виповнилося 16 років, від епідемії вмирають його батьки. Омар продає батьківський дім і майстерню і відправляється в Самарканд - на той момент визнаний на Сході науковий і культурний центр.


Слайд #10
Омар Хайям
У Самарканді Хайям стає спочатку учнем одного з медресе, але після кількох виступів на диспутах він настільки вразив усіх своєю вченістю, що його відразу ж зробили наставником.


Слайд #11
Омар Хайям
Як і інші великі вчені того часу, Омар не затримувався довго в якомусь місті. Всього через чотири роки він покинув Самарканд і переїхав в Бухару, де почав працювати у сховищах книг. За десять років, що вчений прожив у Бухарі, він написав чотири фундаментальних трактату з математики.


Слайд #12
Омар Хайям
Могила Хайяма знаходиться у Нішапурі близько мечеті пам'яті імама Махрука. На цій могилі у 1934р. на кошти, зібрані шанувальниками творчості Хайяма у різних країнах, був споруджений обеліск. Напис на обеліску говорить: СМЕРТЬ МУДРЕЦЯ 516 р. ХІДЖРИ ЗА МІСЯЧНИМ КАЛЕНДАРЕМ.


Слайд #13
Нішапур
Нішапур - торговельний і культурний центр Персії /Ірану/, який славився до монгольської навали своїми медресе і знаменитою бібліотекою. Закінчивши медресе в рідному місті, юнак продовжив освіту в Самарканді, Бухарі. Вивчав математику і фізику, історію, філософію та медицину, філологію та теорію музики; грунтовно простудіював праці давньогрецьких мислителів в арабському перекладі. Незабаром звернув на себе увагу блискучими трактатами з математики


Слайд #14
Душанбе, Таджикистан.Пам’ятник Омару Хайаму у дворі готелю «Авесто»


Слайд #15
Омар Хайям – це поет, який славить бенкет життя, його чаша чарівна і сповнена людським розумом – перлинами мудрості всіх часів. В. Державін


Слайд #16
Якби мені до рук скрижалі Долі,
Я розписав би їх по власній волі!
Із світу вигнав би всі смутки, болі,
Чолом небес досяг, не жив би
долі!
ОМАР ХАЙЯМ


Слайд #17
КНИЖКОВА ВИСТАВКА


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20
Кінець