Презентація "Заочна екскурсія Петербургом Достоєвського"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Заочна екскурсія Петербургом Достоєвського"
Слайд #1
Заочна екскурсія Петербургом Достоєвського
Виконала:
Голощук Дарія
Понінківський НВК
”ЗОШ І-ІІІ ступенів №1, гімназія”
Вчитель: Гуцол В.П.
Предмет: Світова література


Слайд #2
Будинок Раскольникова (Вул. Гражданська 19/5)


Слайд #3
Раскольников на сходах
Комірка Радіона Р.


Слайд #4
Будинок Соні


Слайд #5
Двір старої лихварки


Слайд #6
Дім Альони Іванівни
”…підійшов він до великого будинку, що виходив однією стіною на канаву, а другою – на вулицю. Сходи були
темні і вузькі, «чорні», але він все це знав і вивчив, йому вся ця обстановка подобалась: в такій темноті навіть зацікавлений погляд був небезпечний…”


Слайд #7
”Невелика кімната, в яку увійшов молодий чоловік, з жовтими шпалерами , геранями і серпанковими фіранками на вікнах , була в цю хвилину яскраво освітлена сонцем! ...В кімнаті не було нічого особливого. Меблі, всі дуже старі та з жовтого дерева, складалися з дивана з дуже вигнутою дерев’яною спинкою, круглого столу овальної форми перед диваном, туалету із дзеркальцем у простінку, стільців по стінах та двох-трьох копійчаних картинок в жовтих рамках, що зображали німецьких панянок з птахами в руках, - ось і всі меблі . У кутку перед невеликим чином горіла лампада. Все було дуже чисто: і меблі, і підлоги були натерті до блиску; все блищало”.
Лихварка


Слайд #8
Улянов«Весна на околицы Петербурга»
Волков
«Сенная площадь»


Слайд #9
Для Ф. М. Достоєвського Петербург - мертве місто, насильство над природою.
Петербург для письменника - середовище, в якому уживаються численні верстви суспільства: лихварі, бідняки, студенти, інтелігенція, багачі і аристократи.
І. Глазунов. «Білі ночі»


Слайд #10
ПетерБУРг…Явив свою могуть на всі світи.У зодчих є прислів'я пречудовеРим будували люди, а богове —Венецію; та скаже той, хто зна,Як Петербурга зводились будови;Творитель цього міста — сатана. А.Міцкевич


Слайд #11
Тема Петербурга мало кого залишає байдужим. Кожна епоха в історії російського суспільства знає свій образ Петербурга. Кожна окрема особистість, творчо переживає його, переломлює цей образ по-своєму. Петербург як самий містичний і таємничий місто, місто-привид, місто, що живе особливої нічним життям, місто, що знаходиться на краю, над безоднею, протиставлений Росії і особливо Москві, - ці та інші риси петербурзького тексту реалізуються у багатьох творах класичної літератури XIX століття.Отже, Петербург - трагічний і фантастичне місто. На його вулицях може все що завгодно: тут може зародитися думка про злочин і знайти своє завершення, а в наступний момент можна стати свідком зішестя Христа щоб врятувати грішних, що живуть в цьому «пеклі безглуздою і ненормальною життя».
Висновок


Слайд #12
Використана література
Інші презентації
Світова література: Підручн. Для 10 кл. : ст. 188, ст.. 184-190
Вікіпедія