Презентація "Театр корифеїв"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Театр корифеїв"
Слайд #1
Театр корифеїв: сторінка з фотоальбому
Підготувала:
учениця 10 класу
Резніченко Катерина


Слайд #2
Театр корифеїв, який постав на українських теренах - унікальне явище в історії світового сценічного мистецтва. Сини й дочки України, передусім брати Тобілевичі: І.Карпенко-Карий, М.Садовський, П.Саксаганський, створили спочатку аматорські, а згодом – професійні театральні трупи й зробили сцену підмостками морального й патріотичного виховання широких верств народу.


Слайд #3
Засновник трупи М. Кропивницький однаково володів усіма театральними професіями (але більш за все любив акторство): він був не лише актор, а й режисер, драматург, композитор, виконавець музичних творів, художник, педагог та організатор театральної справи.До цієї справи багато сил доклав і відомий український драматург М. Старицький, він за власний кошт придбав гардероб і декорації для театру.


Слайд #4
Також до складу трупи входили: Марія Заньковецька, Марія Садовська-Барілотті та ін.


Слайд #5
Музичне оформлення здійснювали: Микола Лисенко, Павло Нищинський, Кирило Стеценко


Слайд #6
Фойє театру
Глядацька зала


Слайд #7
"Зложилася трупа, - писав І. Франко,- якої Україна не бачила ані перед тим, ані потому, трупа, яка робила фурор не тільки по українських містах, але також у Москві і Петербурзі, де публіка часто має нагоду бачити найкращих артистів світової слави".


Слайд #8
1885 року театр корифеїв поділився на дві автономні трупи. Основний склад акторів залишився у Марка Кропивницького, а Михайло Старицький сформував новий колектив.


Слайд #9
Ролі І.Карпенка-Карого:
Іван («Безталанна»)
Калитка («100 тисяч»)


Слайд #10
Ролі Панаса Саксаганського:


Слайд #11
Марія Тобілевич( Садовська-Барілотті) в образі Наталки Полтавки


Слайд #12
Ролі Марії Заньковецької:
Циганка Аза
Олена Глитай


Слайд #13
К. Станіславський у 1911 році писав: "Такі українські актори, як Кропивницький, Заньковецька, Саксаганський, Садовський — блискуча плеяда майстрів української сцени, увійшли золотими літерами на скрижалі історії світового мистецтва..."


Слайд #14
Дякую за увагу!