Презентація "Історичне підґрунтя поеми «Іван Підкова»"

-3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Історичне підґрунтя поеми «Іван Підкова»"
Слайд #1
Історичне підґрунтя поеми «Іван Підкова» Тараса Григоровича Шевченка
Рибченко Ніни
Учениці 31 групи
Білоцерківського колегіуму


Слайд #2
Учітеся, брати мої,   Думайте, читайте!   І чужого научайтесь,   Й свого не цурайтесь.


Слайд #3
Наприкінці XVI - першій третині XVII ст. козацтво стало впливовою силою, а Запорозька Січ - своєрідною державою в державі. Головною справою вважали захист свого народу від татар і турок. Українські землі були одним з основних об'єктів набігів татар Кримського ханства. На захист українського народу виступило козацтво. Козаки часто ходили походами у турецькі володіння. Найбільш прославився гетьман Петро Конашевич-Сагайдачний. За Сагайдачного козацтво перетворилося в окремий стан і займало важливе місце серед населення Наддніпрянщини. Партизанські ватагу перетворив в регулярне військо, яке при потребі досягало 40 тис. і мало залізну дисципліну.
Екскурс в історію


Слайд #4
Предметом дослідження є історична основа поеми та розкриття особистості головного героя; порівняльний аналіз образу Івана Підкови та реальної історичної постатті.


Слайд #5
МЕТА:


Слайд #6
Актуальність теми: Тарас Григорович Шевченко для українського народу не лише геніальний поет. Він — його сумління, совість, бунтівний розум, його ніжне щире серце, сповнене великою любов'ю і безмежним стражданням. Творчість Шевченка стала духовною основою формування сучасної української нації, тому що для українців всіх наступних поколінь Великий Кобзар став могутнім джерелом національної свідомості, символом України..


Слайд #7
Завдання:


Слайд #8


Слайд #9
Іва́н Підко́ва  — козацький гетьман, молдовський господар (1577—1578 рр.). Рідний брат молдавського господаря Іоаона III Воде Лютого.
За переказами, немовлям був врятований від татарів; вихований козаками (згадано в народній думі «Люлі немовляті Івоні» (за Богданом Залеським)


Слайд #10
Було колись — в Україні
Ревіли гармати;
Було колись — запорожці
Вміли пановати.
Пановали, добували
І славу, і волю;


Слайд #11


Слайд #12


Слайд #13
Методологічно дуже важливою виявилася оцінка “Івана Підкови” як твору історичного у доповіді В.Антоновича (виголошена 1881р. на зборах “Історичного товариства Нестора літописця” ).


Слайд #14


Слайд #15
Дякуємо за увагу!