Презентація "Григорій Косинка"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Григорій Косинка"
Слайд #1
Григорій Косинка(1899 – 1934)


Слайд #2
Г. Косинка (Григорій Михайлович Стрілець) народився 29 листопада 1899 року в с. Щербанівці Обухівського району, що на Київщині, в селянській сім’ї. Закінчив початкову школу в с. Красному, вечірні гімназійні курси.
У 1919 р. опублікував у газеті “Боротьба” перші нариси на статті, та перший художній твір – невеликий автобіографічний етюд “На буряках”.


Слайд #3
У 1920 р. вступив до Київського інституту народної освіти, але через матеріальні нестатки не зміг закінчити навчання. Входив до творчої групи “Гроно”; в однойменному альманасі були опубліковані три етюди Косинки – “Під брамою собору”, “Мент”, “За земельку”.


Слайд #4
1922 року Григорій Косинка опубліковує першу збірку новел “На золотих богів”. Працював редактором у різних журналах, у сценарному відділі Київської кінофабрики.
На творчих вечорах письменник любить як справжній артист читати зі сцени власні новели, «гарячі й трепетні, як те життя, по свіжих слідах якого вони писалися». (М. Рильський)


Слайд #5
У 1924 році познайомився, і того ж року восени одружився із Тамарою Мороз, студенткою Київського інституту кінематографії, яка залишалася вірною йому до глибокої старості, зберегла в складні роки пам'ять про нього, дбайливо впорядковувала посмертні видання його творів. 
Протягом 1924 – 1926 рр. був членом літературних угрупувань “Ланка” та “Марс”.


Слайд #6
Літературне угруповання ”Ланка” (згодом — МАРС — Майстерня революційного слова). Зліва направо: Борис Антоненко-Давидович, Григорій Косинка, Марія Галич, Євген Плужник, Валер’ян Підмогильний, Тодось Осьмачка. Київ,1925 рік.


Слайд #7
1926 року надруковано книгу новел Косинки “В житах”.
Новела Г. Косинки «В житах» — це як зупинена мить, пошуки героєм порушеної гармонії.
У новелі можна виділити три драми. Перша — драма найбіднішого селянства. Друга — гостро драматичний конфлікт героя з дійсністю. Третя драма українського народу — це драма тих, хто віддав себе на службу комуністичній ідеї, зрозумівши згодом (або й не зрозумівши!) їхню ілюзорність.


Слайд #8


Слайд #9
1934 року Григорія Косинку заарештували за звинуваченням у приналежності до організації, яка готувала терористичні акти проти зверхників російських комуністів.
15 грудня 1934 року Косинку розстріляли.