Презентація "Леся Українка"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Леся Українка"
Слайд #1
ЛЕСЯ УКРАЇНКА
ДРАМА-ФЕЄРІЯ
«ЛІСОВА ПІСНЯ”


Слайд #2
АВТОГРАФ «ЛІСОВОЙ ПІСНІ»


Слайд #3
Це поетичний і трагічний твір про красу чистого кохання, про високу мрію людини, про її одвічний потяг до прекрасного, до людяного. Прекрасне в природі, як і в людській душі, ніколи не вмирає.


Слайд #4
«Писала я її дуже недовго, 10 – 12 днів, і не писати ніяк не могла, бо такий уже був непереможний настрій, але після неї я була хвора і досить довго «приходила до пам'яті»…


Слайд #5
В основі головного конфлікту «Лісової пісні» лежить вічна суперечність між високим покликанням людини й тією буденщиною, яка часто руйнує поезію людської душі.


Слайд #6
Образ Мавки уже традиційно в українській літературі вважається втіленням одухотвореної природності, незнищенності людського духу, символом чистого справжнього кохання, щирих природних почуттів.


Слайд #7
Хіба я плачу? А справді... Ні-бо! То роса вечірня. Заходить сонце.


Слайд #8
Ти сам для мене світ, миліший, кращий, ніж той, що досі знала я, а й той покращав, відколи ми поєднались...


Слайд #9
Під впливом нового почуття Мавка намагається перейнятися людськими клопотами, стати звичайною сільською дівчиною.


Слайд #10
О, не журися за тіло! Ясним, вогнем засвітилось воно, чистим, палючим, як добре вино, вільними іскрами вгору злетіло. Легкий, пухкий попілець ляже, вернувшися, в рідну землицю, — стане початком тоді мій кінець. Будуть приходити люди, вбогі й багаті, веселі й сумні, радощі й тугу нестимуть мені, їм промовляти душа моя буде. Я обізвуся до них шелестом тихим вербової гілки, голосом ніжним тонкої сопілки, смутними росами з вітів моїх. Я їм тоді проспіваю все, що колись ти для мене співав, ще як напровесні тут вигравав, мрії збираючи в гаю.. Грай же, коханий, благаю!


Слайд #11
Не гине їхнє вічне кохання…


Слайд #12
Драматургія Лесі Українки є багатоплановою .
Тому яскравим прикладом виступає її шедевр «Лісова пісня», в якому поєдналися фольклорні елементи та міфологічне мислення.


Слайд #13
Дякуємо за увагу !