Презентація "Ярослав Стельмах"

-10
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Ярослав Стельмах"
Слайд #1
Ярослав Михайлович Стельмах


Слайд #2
Біографія
Ярослав Михайлович Стельмах народився 30 листопада 1949 р. в Києві в родині відомого українського письменника Михайла Стельмаха.


Слайд #3
Закінчив Київський педагогічний інститут іноземних мов, Вищі літературні курси в Москві, аспірантуру.
Особливі успіхи мав письменник у вивченні іноземних мов.


Слайд #4
Незважаючи на відчутні успіхи перекладача та драматурга несподівано навіть для самого себе почав писати твори для дітей.


Слайд #5
Автор популярних дитячих книг: «Митькозавр із Юрківки», «Голодний, Злий і Дуже Небезпечний»


Слайд #6
Загинув 7 серпня 2001 року в автомобільній катастрофі.


Слайд #7
Вшанування пам'яті


Слайд #8
Перелік творів
П′єса «Крихітка Цахес» зроблена за мотивами всесвітньовідомої повісті Ернеста-Теодора-Амадея Гофмана, але її драматургічне перетворення настільки досконале, що п′єсу зареєстровано як оригінальний авторський твір.


Слайд #9
Ця п′єса – на всі часи: актуальна, із захоплюючою інтригою. Перегук із сучасністю настільки багатомірний і прозорий, що в радянські часи так і не вдалося домогтися цензурного дозволу на постановку. Але згодом вона вийшла друком і наразі – на багатьох сценах театрів і не тільки українських. З глядацьким і касовим успіхом довго жила на сцені Національного театру ім. І.Франка, Київ.  


Слайд #10
Актор Олекса Вертинський привіз в Україну шість Гран-прі з репрезентативних міжнародних фестивалей за  п′єсу Яр. Стельмаха – монодраму «Синій автомобіль». Вона йде на сцені «Молодого театру» з постійним аншлагом.


Слайд #11
Бурлескна комедія «Кохання в стилі бароко» з незмінним успіхом йде на сцені Національного театру ім. І.Франка (Київ), а також у Львівському театрі ім. М.Заньковецької та в інших театрах України, Білорусі (білоруською і російською мовами), а також у театрах Росіїї.


Слайд #12
Дуже відомі дві так звані «шкільні» п′єси Я.С. – «Драма в учительській» і «Привіт, синичко!».