Презентація "Валер'ян Підмогильний"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Валер'ян Підмогильний"
Слайд #1
Підготувала учениця 11-А класу
Чинадіївської ЗОШ І-ІІІ ступенів
Пехньо Олександра
Валер'ян Підмогильний


Слайд #2
Валер’ян підмогильний
український письменник і перекладач, один з найвидатніших прозаїків українського «розстріляного відродження».


Слайд #3
Народився Валер'ян Підмогильний 2 лютого 1901 року в селі писарівка Павлоградського повіту на Катеринославщині в бідній селянській родині.


Слайд #4
У 1910 р. після початкової сільської школи навчається у Катеринославському реальному училищі. Під псевдонімом Лорд Лістер друкує в шкільному журналі авантюрні оповідання. У 1917 р. написав оповідання «Важке питання». У 1918 р. закінчує реальне училище з «відзнакою»і вступає на математичний факультет Катеринославського університету (згодом навчається на правничому). У1919 р. через скрутне матеріальне становище Підмогильний залишає навчання, працює вчителем. У цей час пише оповідання «Добрий Бог», «Гайдамака», «Пророк», «На селі», друкує у катеринославському збірнику «Січ»оповідання «Ваня»і «Старець».


Слайд #5
У 1918 р. закінчує реальне училище з «відзнакою»і вступає на математичний факультет Катеринославського університету (згодом навчається на правничому). У1919 р. через скрутне матеріальне становище Підмогильний залишає навчання, працює вчителем. У цей час пише оповідання «Добрий Бог», «Гайдамака», «Пророк», «На селі», друкує у катеринославському збірнику «Січ»оповідання «Ваня»і «Старець».


Слайд #6
У 1920 р. написав збірку оповідань «Твори. Том 1»: «Собака», «Смерть», «В епідемічному бараці», «Остап Шаптала». Цього ж року письменник вирушає до Києва.


Слайд #7
3 1921 р. він працює бібліографом Книжкової палати в Києві. Невдовзі виїжджає до містечка Ворзеля, де одружується з донькою місцевого священика Катериною Червінською, актрисою Театру юного глядача.


Слайд #8
1922 року Валеріан разом з дружиною перебирається до Києва. За свідченням сучасників письменника, двері цієї квартири ніколи не зачинялися.


Слайд #9
Своїм духовним наставником у відчутті слова Підмогильний вважав Михайла Коцюбинського, достойно продовжуючи розбудову української словесності


Слайд #10
Зліва направо: Борис Антоненко-Давидович, Григорій Косинка, Марія Галич, Євген Плужник, Валер'ян Підмогильний, Тодось Осьмачка. 1925 рік.
Стає активним членом щойно створеного "Аспису" (Асоціації письменників). 1924 року ця організація трансформувалася в "Ланку", а з 1926 року носила назву "Марс" ("Майстерня революційного слова"), що стала, по суті, київською філією "ВАПЛІТЕ".


Слайд #11
24 травня 1925 р. Підмогильний у великій залі Всенародної бібліотеки виступив перед представниками літературно-громадських організацій, вузівською молоддю, міською інтелігенцією на диспуті «Шляхи розвитку сучасної літератури», зазначивши:
«Коли б який-небудь товариш «спробував»написати сонату і сказав би, що це гарна соната, бо в неї гарна ідеологія, то ніхто не завагався б йому відповісти, що це музична нісенітниця, і ніхто б тієї сонати не слухав... У нас всякий твір, коли він абсолютно і категорично не відповідає вимогам офіційної ідеології, засуджують незалежно від того, чи гарний він, чи дійсний і чи потрібний».


Слайд #12
« …Класовий ворог, це в нас на кожному заводі й у кожній установі ніби штатна посада, яку хтось та повинен займати...»
У1933 р. у «Літературній газеті»
друкується новела «З життя будинку», де яскраво звучить трагічне передчуття:


Слайд #13
Найвизначніші твори:-- ’’Гайдамаки’’ і ’’Ваня” (1919)-- збірка оповідань ’’Твори’’(1920)-- ’’Остап Шаптала" (1921)--’’Місто’’ (1921)--’’Собака’’,’Третя революція’’
(1924, 1925)--’’Проблема хліба’’ (1927)-- ’’Син’’ (1930)


Слайд #14


Слайд #15
Земське училище, де працював В. Підмогильний


Слайд #16


Слайд #17
Дякую за увагу!