Презентація "Архітектура Близького й Далекого Сходу"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Архітектура Близького й Далекого Сходу"
Слайд #1
Презентація на тему:“Архітектура Близького й Далекого Сходу”
Підготував
Учень 11 класу
Федишин Олег


Слайд #2
1.Культова арабо-мусульманська архітектура
Блакитна мечеть (Стамбул)
Мавзолей Гур-Емір (Узбекистан)


Слайд #3
До культових споруд арабо-мусульманської архітектури належать мечеті (храми), медресе (духовні школи-семінарії), а також мавзолеї (поховальні споруди).


Слайд #4
Тадж-Махал - мавзолей , мечеть (Індія)


Слайд #5
Мечеть халіфа Омара (Єрусалим)


Слайд #6
Мінарет Кутб –Мінар (Індія)


Слайд #7
Надзвичайний інтерес для світового мистецтва становить пам'ятка мусульманської архітектури узбецького міста Самарканд — мавзолей Гур-Емір, родова усипальня славнозвісного завойовника й правителя Тамерлана. її назва перекладається як «могила володаря». Цей шедевр середньовічного зодчества відіграв важливу роль у розвитку світової ісламської архітектури. Гур-Емір став прообразом відомих пам'яток архітектури епохи Великих моголів: мавзолею Хамейуна в Делі й Тадж- Махалу в Агрі, зведених нащадками славетного Тимура, які свого часу були правителями Північної Індії.


Слайд #8
Мавзолей завоевателя Аміра Тимура


Слайд #9
2.Мавританський Стиль
Хенераліфе
Хіральда
Альгамбра


Слайд #10
На початку 8 століття араби утворили в Іспанії халіфат, який в 13 ст. скоротився до крихітного Гранадського емірату та й пав у 1492. Безпосереднє сусідство з християнським Заходом, безперестанні мирні відносини або неприязні зіткнення з ним, фізичні особливості Піренейського півострова, родючість його грунту, благодатність клімату та взагалі умови, що дозволили іспанським маврам жити життям, окремим від їхніх одноплемінників в інших країнах, докорінно змінили їх характер з суворого та войовничого на м'який, культурний, і сприяли високому розвитку їх мистецтва


Слайд #11
У мавританській архітектурі слід розрізняти 3 періоди: представницею першого може служити Велика мечеть у Корлобі (нині католицький собор); зразками другого або перехідного періоду є вежа Хіральда та Алькасар у Севільї, а про третій період — періоді вищої досконалості мавританського стилю — дають прекрасне поняття гренадські палаци Альгамбра та Хенераліфе .


Слайд #12
Альгамбра
Севільський Алькасар


Слайд #13
3.Храми Індії


Слайд #14
Печерні храми Еллори


Слайд #15
Кандар'я-Махадева , храмовий комплекс Кхаджурахо


Слайд #16
Храм Сомнатх


Слайд #17
Храм Каши Вишванатх (Варанаси)


Слайд #18
Храм Джаганнатхи в Пурі


Слайд #19
Храм Тирумалі Венкатешварі


Слайд #20
Храм Мінакши


Слайд #21
Храм Кедарнатха


Слайд #22
Храм Лотоса


Слайд #23
Хармандір-Сахіб (Амритсар, Золотий храм)


Слайд #24
4.Храми Далекого Сходу


Слайд #25
Храми Китаю, побудовані під впливом китайського буддизму, вражають своїми витонченими обрисами і багатим оздобленням. Гострі багатоярусні дахи - один з головних символів цієї країни, і дивно уявити собі подорож по Китаю, позбавлене уважного вивчення його релігійних споруд.


Слайд #26
Храм Неба


Слайд #27
Монастир Шаолінь


Слайд #28
Храм Нефритового Будди


Слайд #29
Храм Юаньтун


Слайд #30
5.Велика Китайська стіна


Слайд #31
Велику Китайську стіну вважають одним з найграндіозніших споруд і відносять до найбільших досягнень земної цивілізації. Як правило, різні країни світу асоціюються у нас з тими чи іншими будівлями і спорудами. У США це статуя Свободи, у Великобританії - Біг-Бен і Стоунхендж, у Франції - собор Нотр-Дам, в Індії - Тадж-Махал, у Росії - Кремль і безліч християнських храмів.


Слайд #32


Слайд #33
Китайська стіна вже дуже давно є символом Китаю - як для усього світу, так і для місцевих жителів.
Є навіть особлива напис біля входу на відреставровану частину стіни, приблизно з таким змістом: "Той, хто не був на Великій Китайській Стіні - не може вважати себе справжнім китайцем ".
Таку горду і амбітну напис свого часу наказала зробити людина, яку в Китаї шанують досі, як великого вождя, хоча його роль в історії країни була досить суперечливою - його звали Мао Цзедун. Стіна дійсно є одним із самих грамотних будівельних споруд в світі, і, мабуть, найбільш масштабним.
Велику стіну будували протягом тисячоліть.


Слайд #34
Початок Великої Китайської Стіни


Слайд #35
Починаючись від Ляодунского затоки, стіна проходить на північний схід від китайської столиці - Пекіна, через північну частину країни до пустелі Гобі. Точну довжину Великої Китайської стіни назвати важко: якщо вимірювати від початку до кінця, то вийде 2450 км, а якщо рахувати всі відгалуження, то буде набагато більше - близько 6500 км, тому вчені планують провести топографічну зйомку, і визначити точну довжину Китайської стіни.


Слайд #36
Цікавий Факт
Міцність Великої китайської стіни забезпечує рисова каша
Китайські вчені розкрили секрет міцності і довговічності Великої стіни: хіміки стверджують, що кам'яні блоки скріплює розчин, до складу якого входить рисова каша.
За словами фахівців, робітники, що працювали на будівництві Великої китайської стіни близько 6 тисяч років тому, готували розчин для скріплення блоків з вареного рису і гашеного вапна. На той час використання у будівництві рисової каші було доволі прогресивним та новаторським кроком.


Слайд #37


Слайд #38
"Секрет розчину, що використовувався для будівництва Великої китайської стіни полягає в особливому поєднанні органічних і неорганічних речовин, які входять до складу суміші. Амілопектин з рису і карбонат кальцію з вапна, взаємодіючи, утворюють сполуку, що характеризується високою механічною міцністю", - пояснюють експерти. Підтверджує слова дослідників і той факт, що на ділянках, куди потрапляв цей розчин, до сьогодні не може прорости трава, яка, як відомо, пробивається навіть крізь товстий шар асфальту.Цікаво і те, що рис використовувався не тільки для будівництва, а й становив основу раціону працівників.
Технологія будівництва із застосуванням рисового розчину використовувалася не тільки при зведенні муру, але і для будівництва інших тогочасних об'єктів, на зразок усипальниць та храмових комплексів.


Слайд #39