Презентація "Архітектура відродження"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Архітектура відродження"
Слайд #1
Архітектура Відродження


Слайд #2
Важливий етап розвитку архітектури як мистецтва пов'язаний з культурою Відродження, що виникла на початку 15 століття в італійському місті Флоренція і розвивалось в 15-16 століттях у багатьох країнах Західної та Центральної Європи.
(15 століття)


Слайд #3
Середньовічній релігійній ідеології було протиставлено гуманізм, який шукав взівців в давньоримській античній спадщині, що яскраво відбилося в архітектурі громадських будівель, палаців, заміських маєтків. Будівельника-ремісника змінює широко освічений спеціаліст-архітектор, що спирається на всі досягнення сучасної йому культури.


Слайд #4
Мимовольній асиметрії ансамблів, що здебільшого розвивалися поступово, були протиставлені чіткі, завершені геометричні системи як вираз вольового, організуючого початку. Цей новий підхід до архітектури виражений в палаццо.


Слайд #5
Що таке палаццо?
Палаццо — тип будинку-палацу, в якому кожному елементу притаманна виражена закінченість, що виявляється і в зосередженості будівлі навколо замкнутого симетричного подвір'я, і в строгій симетрії фасаду.
Палаццо Каваллі-Франкетті,
Венеція


Слайд #6
Італійські архітектори звертаються до ясноЇ системі ордерів Стародавньої Греції: творчість Філліппо Брунеллескі, Л. Б. Альберта, Мікелоццо, Лучано Лаурани, Браманте, Мікеланджело.


Слайд #7
Архітектура Відродження за межами Італії була менш послідовна в подоланні середньовічної традиції і проходила складну тривалу еволюцію. У розвитку ж архітектури Відроження Італії прийнято виділяти 3 періоди: ранній (кінець 14—15 століття), високий (кінець 15-середина 16 століття) та пізній (середина — кінець 16 століття).


Слайд #8
Визначні споруди
Собор Святого Петра в Римі архітектора Д. Браманте(високий період)


Слайд #9
Вілла Ротонда у Віченці, архітектор Палладіо.(пізній період)
Барокові фрески куполу вілли зсередини.
Вілла збоку саду і службових флігелів.


Слайд #10
«Ватиканська П'єта» Мікеланджело (1499): у традиційному релігійному сюжеті на перший план винесено прості людські почуття - материнська любов і скорбота