Презентація "Художник Тарас Шевченко"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Художник Тарас Шевченко"
Слайд #1
Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві.


Слайд #2
Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.


Слайд #3
Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання


Слайд #4
Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю.


Слайд #5
Талант художника проявився в Тараса Шевченка значно раніше, ніж талант поета. Якщо перші літературні спроби припадають на 1836–1837 роки, то найбільш ранній малюнок, що дійшов до нас і відомий під назвою “Погруддя жінки” або “Жіноча голівка”, датований самим автором ще 1830 роком.


Слайд #6
З цієї юнацької роботи і розпочалась творчість видатного художника.


Слайд #7
Юний Шевченко прибув у лютому 1831 року до столиці Російської імперії Петербурга, подолавши разом з іншими кріпаками пана Енгельгардта сотні верст глибокими снігами Прибалтики і російської Півночі. З цього часу почалося його тривале столичне життя, сповнене боротьби за існування, незгасного бажання стати вільним, вивчитися на професіонального художника


Слайд #8
1832 року пан віддав Шевченка на навчання в майстерню одного з найкращих художників В. Ширяєва, законтрактувавши його на чотири роки.


Слайд #9
Нестача денного часу і заклопотаність, бажання стати справжнім художником змушували Шевченка в білі ночі виходити в Літній сад і змальовувати статуї.


Слайд #10
Тут відбулась перша зустріч Тараса зі своїм земляком художником І. Сошенком, який зацікавився обдарованим юнаком і вирішив допомогти йому.


Слайд #11
І.Сошенко давав поради і консультації художнику-початківцю, знайомив його з видатними діячами російської і української культур (Карлом Брюлловим, Василем Григоровичем, Олексієм Венеціановим, Василем Жуковським, Євгеном Гребінкою), спільними зусиллями яких талановитого кріпака було викуплено з кріпацтва.


Слайд #12
Звільнення дало право Шевченку вступити до Академії мистецтв. Він став одним з найулюбленіших учнів Брюллова.


Слайд #13
У 1843 році Тарас Григорович приїхав в Україну. Під час подорожі любов до рідного краю наштовхнула його на створення цілої серії картин під назвою “Живописна Україна”, на яких відображено історичні місця, побут і природу країни.


Слайд #14
У Києві


Слайд #15
Видубицький манастир


Слайд #16
Судня рада


Слайд #17
Старости


Слайд #18
Казка


Слайд #19
Дари в Чигирині


Слайд #20
Портретам належить велике місце в Шевченковому доробку.


Слайд #21
Він почав працювати над ними ще кріпаком. там належить велике місце в Шевченковому доробку. В академії продовжував роботу в цій галузі. Незабаром він стає одним із відомих і популярних портретистів.


Слайд #22
Портрет Щепкіна


Слайд #23
Портрет Куліша


Слайд #24
Портрет Лазаревського


Слайд #25
Портрет Максимовича


Слайд #26
Шевченко зробив великий внесок у розвиток побутового жанру і став його основоположником в українському мистецтві. Особливо хвилювало художника підневільне, часто трагічне становище жінки.


Слайд #27
Місячна ніч на Косаралі


Слайд #28
Катерина


Слайд #29
Костел св. Олександра у Києві


Слайд #30
Укріплення Іргизкала