Презентація "Давньогрецьке поселення Ольвія"

+6
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Давньогрецьке поселення Ольвія"
Слайд #1
Давньогрецьке поселення Ольвія


Слайд #2
Місто – щастя
Давньогрецьке місто Ольвія ( Óλβια ) було засновано на правій стороні Бузького лиману в VI столітті до нашої ери вихідцями з міста Мілета і є самим північним давньогрецьким поселенням на Чорному морі. Збережені залишки міста знаходяться біля села Парутине Очаківського району Миколаївської області.
Назва поселення перекладається як «щаслива» . Місто розташовувалося на двох рівнях: верхньому і нижньому , і займав в період розквіту площу близько 50 га . Чисельність його населення досягала 15 тисяч чоловік. Місто було оточене кам'яною оборонною стіною з вежами , в південній частині знаходилася цитадель.


Слайд #3


Слайд #4
Перші житлові споруди Ольвії представляли собою землянки.


Слайд #5
Місто був розпланований на прямокутні квартали c прямими вулицями. У Нижньому місті розташовувалися ремісничі квартали і порт. Спочатку будівництво в Ольвії велося з сирцевої цегли, пізніше використовувався місцевий камінь.
Житловий квартал:


Слайд #6


Слайд #7
Реконструйоване зображення вулиці в Ольвії:


Слайд #8
У центрі Верхнього міста знаходилася головна площа - Агора. На ній проходили народні збори, вона була також місцем торгівлі. Навколо Агори розташовувалися будівлі, де розміщувалися органи управління містом.


Слайд #9


Слайд #10
Перед початком зборів жерці приносили в жертву богам ягняти і просили їх сприяти доброму проходженню дебатів.
Один з жертовників:


Слайд #11
Теменос - площа, на якій розташовувалися храми, вівтарі, статуї. У північно-східній частині Теменос знаходився храм Аполлона, у західній - храм Зевса.


Слайд #12
Перед храмом Аполлона знаходився головний вівтар у формі хреста:


Слайд #13
Залишки колон храму та бруківки:


Слайд #14
Реконструйоване зображення теменос:


Слайд #15
У середині I в . до н. е. . місто було зруйноване племенами гетів . Розгром супроводжувався оскверненням святинь , руйнуванням храмів і пам'ятників , пожежами , городян гнали в рабство. Відродження Ольвії починається після 40 -х років нашої ери , в період перебування в місті римських військ , що прийшли в часи імператора Нерона. У II столітті н.е. для захисту міста в Ольвії залишається римський гарнізон , який розміщувався в цитаделі. На початку III століття місто було включено до складу римської провінції Нижня Мезія . З перебуванням римлян пов'язана поява Зевсового кургану зі склепом в II столітті н.е. Це типово римське похоронна споруда , що являє собою величну гробницю. Курган складався з земляного насипу висотою 14,5 метра і 37 метрів у діаметрі. Підстава його оточувала красива кам'яна обкладка висотою в півтора метра. Над потужним кам'яним фундаментом стояв ряд великих добре оброблених плит.


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18
У цій будівлі знаходиться музей міста Ольвія:


Слайд #19
Збережена частина міста становить близько 30 га, близько 20 га знищено водами лиману. На сьогоднішній день розкопані досить незначні фрагменти міста, розкопки тривають.