Презентація "Олівія"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Олівія"
Слайд #1
ОЛЬВІЯ -
АНТИЧНЕ
МІСТО


Слайд #2
Київський археолог Вікентій Хвойка провів систематичні дослідження нових поселень і відкрив Європі трипільську культуру


Слайд #3
Ольвія (др.-греч. Óλβια - щаслива, багата) - антична грецька колонія, заснована вихідцями з Мілета в першій чверті VI століття до н. е. У часи розквіту місто займало площу близько 50 га і представляв собою важливий центр торгівлі та рибальства, мав тісні економічні зв'язки зі скіфами, чисельність його населення імовірно досягала 15 тисяч чоловік. На базі відкритих під час розкопок руїн міста в 1924 році створено археологічний заповідник. Завдяки розкопкам вітчизняних і зарубіжних археологів на території Ольвії були відкриті і досліджені руїни кріпосних стін і башт, подвійні ворота, агора і Східний і Західний теменос. Розкопки в Ольвії ведуться і в даний час.


Слайд #4


Слайд #5
Власну монету в Ольвії мали вже у 6 ст. до н. е. На відміну від інших давньогрецьких міст — держав, ольвіополіти виготовляли місцеві монети не карбуванням, а виливали у особливих формах-матрицях. Використовували дешеву мідь, а не срібло . Монети Ольвії — досить великі за розмірами, на аверсі — голова Афіни у шоломі. Зворотний бік прикрашали орел та дельфін. Зворотний бік цієї монети використано для логотипу Ольвії на сучасній кам'яній.
Разом з монетами мав попит і місцевий грошовий еквівалент — «рибка». «Рибки» відливали з бронзи і вони слугували за дрібну монету. На деяких грошах — «рибках» навіть карбували імена місцевих посадовців, за термін керування якого виготовляли цей грошовий еквівалент.


Слайд #6
V ст. до н.е.
IV ст. до н.е.
III ст. до н.е.
II ст. до н.е.


Слайд #7
Фундамент землянки перших поселенців


Слайд #8
В кінці 3 ст. до н. е. йдуть військові сутички з варварськими племенами. Місто підкорили скіфські царі, а їх зображення карбують на ольвійських монетах цього періоду. В Ольвії був знайдений черговий мармуровиий декрет на честь багатого торговця Протогена. Саме він надав гроші на побудову нових фортечних мурів навколо міста, аби якось захистити Ольвію від варварської навали.


Слайд #9
Ольвія, стела з гербом


Слайд #10
Ольвійський цирк


Слайд #11
Статус заповідника Ольвія набула у 1926 році. З проголошенням незалежності України розпочалися повільні заходи з приводу охорони археологічної пам'ятки і дослідження руїн та некрополів міста, визначені кордони пам'ятки. У 2002 році заповідник набув статусу національного.Облаштовано музей-заповідник з охороною і забороною на ведення несанкційованих розкопок. Музей-заповідник і досі має низку нерозв'язаних проблем через малу увагу до його потреб з боку уряду. Заповідник має власний музей, фонди археологічних матеріалів (понад п'ятдесят тисяч одиниць зберігання), наукову бібліотеку, експозицію архітектурно-будівельних залишків античної доби. Експонуються залишки фортечних мурів, житлових кварталів, римської цитаделі, Західного та Центрального теменосів, поховальних склепів та ін.
Національний історико-археологічний заповідник «Ольвія»


Слайд #12


Слайд #13


Слайд #14
Залишки колон


Слайд #15


Слайд #16


Слайд #17


Слайд #18


Слайд #19


Слайд #20


Слайд #21


Слайд #22


Слайд #23


Слайд #24