Презентація "Українські підприємці 20 століття"

-2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Українські підприємці 20 століття"
Слайд #1
Українські підприємці 20 століття


Слайд #2
Підприємництво — це самостійна, ініціатива, систематична, на власний ризик діяльність із виробництва продукції, виконання робіт, надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку. Підприємці — це люди, які займаються підприємництвом.


Слайд #3
Існують такі види підприємництва:
Виробниче (виробництво продукції, послуг, інформації, що підлягають реалізації споживачам)
Комерційне (пов’язане з обміном, розподілом і споживанням товарів і послуг)
Посередницьке (надання посередницьких послуг підприємцям і споживачам)
Фінансове (об’єктом товарно-грошових відносин є гроші, валюта та цінні папери)
Страхове (особлива форма кредитних відносин)


Слайд #4
У другій половині XIX століття з’явилися нові підприємливі люди, які все більше впливали на економічне життя країни. 


Слайд #5
Серед таких підприємців була і родина Терещенків


Слайд #6
Родина Терещенків походить із колишньої гетьманської столиці Глухова. Першим Терещенком, відомості про якого дійшли до сучасників, був чернігівський козак Яків Терещенко.Його син Артемій розпочав родинний бізнес із торгівлі з візка і вуличного прізвиська Карбованець. Минуло небагато часу, і успішний купець став торгувати хлібом і деревиною. 


Слайд #7
Заробивши солідний капітал, Артемій Терещенко почав вкладати його у власне цукрове виробництво. Артемій та його сини - Микола, Федір та Семен -представляли свою продукцію на найпрестижніших промислових виставках Європи.


Слайд #8
Послідовником батька став Микола Терещенко — людина надзвичайно цілеспрямована й працездатна. 
Микола
Артемійович
Терещенко


Слайд #9
Разом з братом Федором він створив одну з найбільших у Росії фірм — «Товариство братів Терещенків», а також заводи в Київській, Чернігівській, Волинській і Курській губерніях. Товариство експортувало цукор різних видів до Англії, Німеччини, Китаю, Норвегії, Швейцарії.
Значну доброчинницьку діяльність Миколи Артемійовича Терещенка було відзначено званнями таємного радника, яке відповідало званню військового генерал-лейтенанта, та почесного громадянина міста Києва, а також перейменуванням у 1989 році вулиці Олексіївської на вулицю Терещенківську.


Слайд #10
Федір Артемійович Терещенко був на 13 років молодшим від свого знаменитого брата Миколи, але у підприємницьких та багатьох громадських справах йшов у парі з ним,а інколи навіть і випереджав.


Слайд #11
18 лютого 1875 р. Микола Артемійович Терещенко придбав собі садибу. Це був роскішний особняк оздоблений в дусі італійського ренесансу.


Слайд #12
Фрагмент фасаду. 1993 р.


Слайд #13
Вестибюль.


Кабінет


Слайд #14
Танцювальна зала


Слайд #15
25 липня 2008 р. Національний банк України, продовжуючи серію “Славетні роди України”, уводить в обіг пам’ятну монету “Родина Терещенків” номіналом 10 гривень, присвяченувидатному  українському роду Терещенків.


Слайд #16
Лише окремі фрагменти з життєпису цієї славної династії свідчать, що вона залишила (і продовжує залишати) яскравий слід в історії України!


Слайд #17
Родина Яхненків
  Родина багатих українських промисловців цукрозаводчиків, походила з заможних селян-кріпаків з міста Сміли.
  Глава роду Михайло, розжившись торгівлею, викупив з кріпосної неволі себе і всю свою родину. Викупившися з кріпацтва, Яхненки розбагатіли з гуртової торгівлі промисловими виробами, худобою, хлібом.
У 1820-х і 1830-х роках сини Михайла — Кіндрат, Терентій та Степан разом з Федором Симиренком, чоловіком їхньої сестри Анастасії, будують та орендують млини у Смілі та Умані, а на початку 1840-х років створили фірму «Брати Яхненки і Симиренко», керівником якої став Кіндрат
Михайлович Яхненко. 


Слайд #18
У 1848 році родина Яхненків відкрили власний 7-поверховий цукрозавод – найбільший в Європі.


Слайд #19
Після того, як зіпсувався маховик і завод мусив простоювати доки привезуть запчастини з закордону, звели власний машинобудівний завод – перший в Україні. Виготовляли обладнання для себе та інших цукрозаводів. Від діяльності фірми мали достаток дуже багато людей. У зв'язку з кризою цукрової промисловості та нестачею кредитів у пореформенний період фірма Яхненка та Симиренка занепала у середині 1860-х років.
Етикетка цукрової продукції.


Слайд #20
Павло Харитоненко
Український меценат, цукрозаводчик,підприємець та промисловець.Син сумського
цукрозаводчика Івана Герасимовича Харитоненка.
Портрет Павла Харитоненка з сином (1911)


Слайд #21
Павло Харитоненко
Дім Харитоненків


Слайд #22
Павлівський рафінадний завод в сумах


Слайд #23
Торговий дім "Харитоненко и сын" у Сумах.


Слайд #24
Пам'ятник І.Г.Харитоненко (фото початку XX ст.)


Слайд #25
Герб роду Харито- ненко.


Слайд #26
...Минуло з тих пір чимало літ, а на Сумщині, можливо й в Самотоївці, люди довго будуть пам'ятати добрих господарів Харитоненків, які збагатили наш край розквітом цукрового виробництва, культурою і благодійним ставленням до людини.