Презентація "Петлюра Симон Васильович"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Петлюра Симон Васильович"
Слайд #1
Петлюра Симон Васильович


Слайд #2
Си́мон Васи́льович Петлю́ра (1879-1926 рр.) — український державний і політичний діяч,публіцист літературний і театральний критик, організатор українських збройних сил.


Слайд #3
Народився у передмісті Полтави. Походив із давніх козацьких і священицьких родин.


Слайд #4
Після закінчення бурси навчався у Полтавській духовній семінарії. Був виключений за вияв революційно-національних настроїв і запрошення до семінарії композитора Миколи Лисенка.


Слайд #5
З 1900 р. — член Революційної Демократичної Партії (РУП, 1905 року реорганізована в Українську Соціал-Демократичну Робітничу Партію).


Слайд #6
1910 року одружився з Ольгою Більською. 1911 року в них народилась донька — Леся Петлюра.


Слайд #7

Був одним із провідних діячів української національно-демократичної революції: з березня 1917 р. — член Української Центральної Ради, з травня — голова Українського Генерального Військового Комітету, з червня — генеральний секретар військових справ.


Слайд #8
З листопада 1918 р. — Головний Отаман Армії УНР.


Слайд #9
5 грудня 1919 р. виїхав у Варшаву для організації воєнно-політичного союзу із Польщею проти більшовицької Росії. За його ініціативою український і польський уряди підписали у квітні 1920 р. Варшавський договір.
Антоній Лістовський та Симон Петлюрана більшовицькому фронті


Слайд #10
У жовтні1924 р. оселився в Парижі, де організував видання тижневика «Тризуб» продовжував виконувати обов'язки голови Директорії УНР і Головного Отамана УНР.


Слайд #11
Симон Петлюра був убитий 25 травня 1926р. анархістом С.-Ш Шварцбардом.


Слайд #12
Шварцбард розстріляв Петлюру на розі вулиці Расін та бульвару Сен-Мішель. Була друга година дня. Отаман зупинився біля книгарні та роздивлявся книжки. Пересвідчившись, що перед ним саме Симон Петлюра, Шварцбард розрядив у нього сім куль.


Слайд #13


Слайд #14
Презентацію виконала учениця 10-А класу Алдакімова Анастасія.