Презентація "Окупаційний режим в Україні"

+4
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Окупаційний режим в Україні"
Слайд #1
Виконала :уч. 11 класуЧорнобаєва О.
“ Окупаційний режим в Україні ”


Слайд #2
Протягом одного року вся територія України була окупована нацистами. Намагаючись налагодити управління й експлуатацію окупованої України, німці розподілили її на кілька зон.


Слайд #3


Слайд #4
На окупованій території німецькі загарбники розпочали втілення плану “ Ост “, генеральною ідеєю якого була депортація слов`янського населення до Сибіру.


Слайд #5


Слайд #6
Нацистська верхівка, не чекаючи завершення війни, взялася активно проводити онімечення українських земель. По всій окупованій території німецька влада проводила перепис місцевих жителів німецького походження, так званих “ фольксдойчів ”, яких всіляко підтримувала.


Слайд #7
Німецька влада здійснювала в Україні політику нещадної економічної експлуатації. Вона взяла на облік усі промислові підприємства і намагалася відновити їх для потреб рейху.


Слайд #8
Важливим економічним ресурсом для окупантів стало багатомільйонне населення України. Вже 5 серпня 1941 р. було видано наказ про запровадження трудової повинності в окупованих східних областях. Спочатку залучалися люди віком від 18 до 45 років, а згодом вже від 14 до 65 років.


Слайд #9


Слайд #10
Німецька влада обклала місцеве населення надмірно важкими податками. Окрім офіційних податків, гітлерівці часто відбирали у людей останні продукти харчування, одяг та взуття. Нещадно грабували музеї, картинні галереї, бібліотеки.


Слайд #11
На захопленій території впроваджувався так званий “ новий порядок ”. Нацисти повернули окремі підприємства колишнім власникам, дозволили приватним особам відкривати магазини, ресторани, майстерні. Водночас німецька влада роздавала людям продукти харчування.


Слайд #12


Слайд #13
В умовах “ нового порядку ” німецька влада ділила людей на “ необхідне населення ” (німці з рейху, фольксдойчі й ті, хто працював на них) і “ зайвих їдців ” (євреї, місцеві жителі великих українських міст).


Слайд #14
У містах та інших населених пунктах вводилася комендантська година, тобто заборона з`являтися місцевим мешканцям на вулицях з 18- ї години вечора до 5-ї ранку, порушників розстрілювали.


Слайд #15


Слайд #16
Значна частина бійців потрапила в полон і опинилася у створених німцями концентраційних таборах. У радянських військовополонених нацисти вбачали потенційну загрозу для окупаційного режиму і створювали в таборах нестерпні умови , аби прискорити масову загибель в`язнів .


Слайд #17


Слайд #18
Особливу увагу окупанти приділяли знищенню єврейського населення. Ця політика дістала назву – голокост. Прийшовши до влади, гітлерівці проголосили, що кожен єврей – ворог Німеччини.


Слайд #19
Тільки 29 і 30 вересня 1941 року нацисти вбили у Бабиному Яру 33 731 єврея. Плануючи акції масового знищення євреїв, гітлерівці створювали спеціальні місця їхньої концентрації – гетто. В Україні таких налічувалося кілька десятків.


Слайд #20
Яка була головна ідея плану “Ост” ?
Кого називали фольксдойчами?
Як люди жили в умовах “нового порядку”?
Що таке голокост?