Презентація "Культура Русі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Культура Русі"
Слайд #1
Культура Русі
Архітектура


Слайд #2
У розвитку культури Русі проявлялися як загальні закономірності, так і національні особливості. Її основа — самобутня культура східнослов'янських племен. Принциповим рубежем у розвитку культури стало прийняття християнства. Значним був вплив візантійської культури.
Розвиток культури.


Слайд #3
Довгий час як головний будівельний матеріал використовувалася деревина, що була в достатку доступна. У центрі поселень знаходилися «гради», які служили для захисту від ворогів, проведення племінних зборів і культових обрядів.
Якісно новий рівень розвитку архітектури пов'язаний з переходом від дерев'яного до кам'яного і цегельного будівництва.
~~~


Слайд #4
Архітектурна модель Софійського собору, Київ


Слайд #5
Найбільше поширення на Русі отримало хрестово-купольне планування соборів. Така композиція храму базувалася на християнській символіці, підкреслюючи її призначення.
Планування соборів


Слайд #6
Софіївський собор у Києві


Слайд #7
Благовішення, мозаїка, собор Св.Софії, Київ.


Слайд #8
Пам'ятником архітектури світового значення є й ансамбль Києво-Печерської лаври. Споруда головного собору — Успенська церква — була важливим етапом у розвитку київської архітектури. З неї почалося поширення однокупольних храмів.
~~~


Слайд #9
Київ, Кирилівська церква, поземний план


Слайд #10
Зображення соборів на листах, поштових марках тощо.


Слайд #11
Не менш цікаві архітектурні пам'ятники й інших центрів Київської Русі, які особливо піднялися в XII-XIII століттях, в епоху дроблення Русі на питомі князівства.
Загалом у мистецтві Київської Русі, як і в мистецтві Західної Європи, архітектурі належало провідне місце. Живопис, різьблення по каменю, художнє лиття перебували у залежності від архітектурно-художнього задуму.
~~~