Презентація "Соціальні мережі: добро чи зло?"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Соціальні мережі: добро чи зло?"
Слайд #1
15 запитання


Слайд #2
15.Соціальні мережі: добро чи зло? Чи можуть вони бути корисні для журналіста й якими є ризики використання матеріалів соцмереж?


Слайд #3
Що ж таке соціальна мережа?
Соціальна мережа – соціальна структура, утворена індивідами або організаціями. Вона відображає розмаїтні зв’язки між ними через різноманітні соціальні взаємовідносини, починаючи з випадкових знайомств і закінчуючи тісними родинними зв’язками.


Слайд #4
Переваги соціальних мереж
У соціальних мережах можна знайти однодумців, людей, які поділяють ваші думки, переконання і погляди.
Ви завжди будете в курсі останніх подій, а інколи вони вас попередять задовго до офіційних новинарних ресурсів.
Ви завжди будете пам’ятати про дні народження своїх друзів.
Можна знайти роботу, купити речі, знайти відповіді на запитання і ділитися знаннями.


Слайд #5
Переваги соціальних мереж для журналіста
Активність у соціальних мережах дає журналісту багато очевидних переваг. Тут можна шукати теми для публікацій, майбутніх героїв сюжетів, популяризувати свої роботи, просувати своє ім’я й т. д.
Журналіст може взяти інтерв’ю без особистої зустрічі, а через соціальну мережу. Це швидше.


Слайд #6
Публічність і справді може бути корисною в таких випадках. Наприклад, нещодавно журналіст газети «Коммерсантъ» Артем Скоропадський оприлюднив на своїй сторінці в Facebook інформацію, що за ним уже четвертий день ведуть спостереження невідомі чоловіки. Пізніше журналіст повідомив, що після того, як він почав розповсюджувати цю інформацію, стеження припинилося.


Слайд #7
Недоліки соціальних мереж (звичайний користувач):
Зростання залежності.
Анонімність.
Крадіжка приватної інформації.
Віртуальне хижацтво.
Нестримний спам.
Насилля.
Магія (окультизм).
Аморальність із бездуховність.


Слайд #8
Статуси в соціальних мережах можуть як наражати журналіста на небезпеку, так і певною мірою захищати. Якщо у вас є якась резонансна інформація, яку ви поки що не готові опублікувати, але бачите, що є спроби перешкодити вам у розслідуванні, потрібно писати про це (бажано) в Facebook приблизно такими словами: «Я готую до публікації резонансний матеріал на тему … (якщо можна вказати), почуваюся нормально, не в депресії, не в запої, наркотиків не приймаю, проблем зі здоров'ям і в сім'ї не маю».
Недоліки соціальних мереж для журналіста:


Слайд #9


Слайд #10
Недоліки соціальних мереж для журналіста:
Інформація може бути неправдивою, а журналіст, який цього не знав, може використати її, цим самим він поширює хибну інформацію серед певної групи людей.


Слайд #11
Ризики використання матеріалів соцмереж
Журналістам треба бути обережними з будь-якими переходами за зовнішніми посиланнями.
Проте якщо ціллю атаки є конкретний журналіст, зловмисники можуть спеціально підробити відомий сайт, якому довіряють, як-от «pravdda.com.ua» чи «koreespondent.net». Не кожен одразу помітить зайві літери, а перехід за таким посиланням поселить на ваш комп’ютер троянський вірус, який зможе викрасти будь-які документи, всі ваші паролі, видалити якісь дані чи змінити їх. При цьому журналіст може навіть не здогадуватися про такого «гостя» на своєму комп’ютері.


Слайд #12


Слайд #13
ВИСНОВКИ
Соціальна мережа – соціальна структура, утворена індивідами або організаціями.
Має свої позитивні і негативні сторони.
Журналіст має право користуватися соцмережами.
Є ризики щодо використання соціальних мереж.
Соціальна мережа для журналіста, на нашу думку, - добро, адже тут можна шукати теми для публікацій, майбутніх героїв сюжетів, популяризувати свої роботи, просувати своє ім’я й т. д.


Слайд #14
Попри всі небезпеки та ризики, пов’язані з використанням соціальних мереж, ніхто з нас від них уже не відмовиться. Тому важливо дотримуватися елементарних правил безпеки, стежити, щоб антивіруси на пристроях, із яких ви заходите в свої аккаунти, регулярно оновлювалися, й тоді теоретично ви будете більш-менш у безпеці.


Слайд #15
Дякую за увагу!