Презентація "Використання нафтопродуктів"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Використання нафтопродуктів"
Слайд #1
Використання нафтопродуктів


Слайд #2
Нафтопродукти - це суміш парафінів-нафтенів, аренів. Усі реакції радікальні, тому вони взаємозв'язані.


Слайд #3
До головних нафтопродуктів відносять: різні види пального (бензин, дизельне пальне), мазут, гудрон, мастильні матеріали, парафіни тощо.


Слайд #4
Первинна переробка нафти полягає в її перегонці. Перегонку здійснюють на нафтопереробних заводах після відділення з нафти супутних газів. У процесі перегонки нафти одержують світлі нафтопродукти: бензин, гас, мазут, та ін.


Слайд #5
Бензин у великих кількостях використовують як авіаційне й автомобільне пальне. Він складається звичайно з вуглеводнів, що містять у молекулах у середньому від 5 до 9 атомів Карбону.


Слайд #6
Лігроїн служить пальним для дизельних двигунів, а також розчинником у лакофарбовій промисловості. Велику кількість його переробляють на бензин


Слайд #7
Газ застосовують як пальне для реактивних і тракторних двигунів, а також для побутових потреб. Він складається з вуглеводнів, що містять у молекулах у середньому від 9 до 16 атомів Карбону.


Слайд #8
Мазут, крім переробки на мастила і бензин, використовують як котельне рідке пальне.


Слайд #9
Олива - використовується в техніці як мастильний, електроізоляційний, консерваційний матеріал, робоча рідина, зв'язуюча речовина


Слайд #10
Вазелін використовують у медицині. Він складається із суміші рідких і твердих вуглеводнів.


Слайд #11
Парафін застосовують для одержання вищих карбонових кислот, для просочення деревини у виробництві сірників і олівців, для виготовлення свічок, гуталіну і т. д. Він складається із суміші твердих вуглеводнів.


Слайд #12
Церезин - воскоподібна речовина від білого до коричневого кольору, у воді та етанолі не розчинюється, розчинюється в бензолі. Церезин застосовується як компонент пластичних мастил, термостата автомобіля, ізоляційний матеріал в радіо- та електротехніці тощо. Спеціально очищені сорти застосовують у косметичній та харчовій промисловості.


Слайд #13
Гудрон — нелетка темна маса, після часткового окиснення його застосовують для одержання асфальту.


Слайд #14
Кокс на́фтовий - застосовується: у виробництві анодів для виплавки алюмінію, спеціальних графітованих електродів для одержання електролітичної сталі тощо.


Слайд #15
Підготувала учениця 11 класуШахрайчук І.А.