Презентація "Презентація на тему: синтетичні та штучні волокна"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Презентація на тему: синтетичні та штучні волокна"
Слайд #1
Презентація на тему:синтетичні та штучні волокна
Виконав
учень 11-Б класу
Путьо Михайло


Слайд #2
Синтетичне волокно — це хімічне волокно, яке формують із синтетичних полімерів. У промисловості для одержання синтетичних волокон застосовують поліаміди, поліефіри, поліакрилонітрил, поліолефіни, полівінілхлорид, полівініловий спирт.


Слайд #3
Приготування прядильного розплаву (поліаміди, поліефіри, поліолефіни) або розчину (поліакриламід, полівінілхлорид, полівініловий спирт) з наступним видаленням з них домішок і бульбашок повітря;
Формування волокна з розчину (розплаву) з подальшим витягуванням в пластичному стані і термофіксацією;
Обробка сформованих волокон (обробка різними реагентами, замаслення, сушка, крутіння, упаковка).
Стадії виробництва синтетичних волокон:


Слайд #4
Синтетичні волокна випускають у вигляді моноволокна, текстильного або технічних ниток і штапельного волокна. Міцність синтетичного волокна може досягати 1,2 Гн/м², високоеластична деформація становить від 2 до 1000%. Текстильні та фізико-хімічні показники набагато різноманітніші, ніж у штучних волокон. Виробництво синтетичних волокон розвивається швидше виробництва штучних волокон, що пояснюється доступністю вихідної сировини, швидким розвитком виробництва різноманітних полімерів і, особливо, різноманітністю властивостей і високою якістю.Швидкість формування хімічного волокна дуже велика — 3000 м/хв


Слайд #5
Залежно від виду вихідної сировини та умов його формування можна отримувати волокна з самими різними, заздалегідь наміченими властивостями. Чим сильніше тягнути цівку в момент виходу її з фільєри, тим міцніше виходить волокно. Іноді хімічні волокна навіть перевершують по міцності сталевий дріт такої ж товщини.


Слайд #6
Штучне волокно:
Штучні волокна — волокна, які одержують з продуктів хімічної переробки природних полімерів.


Слайд #7
Хімічна промисловість виробляє такі штучні волокна:
Ацетатне волокно – це волокно ацетилцелюлозне, в якому 74-92 відсотки гідроксильних груп є ацетильованими.


Слайд #8
Купро (cupro) (Мідно-аміачне волокно):
Мідноаміачні волокна -один з видів штучних целюлозних волокон, формують їх по «мокрому» методу - у воду або розчин лугу пропускають полімерну масу. Прядильний розчин готують дією на целюлозу водного розчину купрумамінгідроксиду. 
Ці волокна  застосовують в основному для виробництва килимів і сукна, тонкі текстильні нитки (товщина 5 — 10 текс ) — для вироблення трикотажних виробів, легких тканин.


Слайд #9
Віскозні волокна:
Віскозне волокно (від латинського viscosus - клейкий) - штучне целюлозне волокно, одержуване переробкою природної целюлози. Виробляється у вигляді текстильних і кордових ниток і штапельного волокна.


Слайд #10
Поліефірні волокна:
Поліефірне волокно - синтетичне волокно, сформоване з розплаву поліетилентерефталату або його похідних.


Слайд #11
Поліамідне волокно:
Поліамідне волокно-синтетичне волокно, для виробництва якого використовують деякі похідні амінокислот, наприклад, капролактан, амінокапронову кислоту.


Слайд #12


Слайд #13
Дякую за увагу