Презентація "Нафта"

-1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Нафта"
Слайд #1
«Чорне золото»
Виконала роботу
Учениця 11-а класу
Макарівського НВКЗаріцька Вікторія
2014 р.


Слайд #2
Нафта - природна пальна масляниста рідина зі специфічним запахом, що складається в основному зі складної суміші вуглеводнів і деяких інших хімічних сполук. Вона небагато легше води й у воді не розчиняється. Кожна нафта має тільки їй властивий колір: Кавказу - нафта темно-зеленаСибіру - жовтувата, Білорусії - рожева, Мангишлаку - абсолютно чорна


Слайд #3
Нафта — в основному суміш вуглеводнів. Склад нафти неоднаковий. Але всі вони зазвичай містять три види вуглеводнів - парафіни (переважно нормальної будови), циклопарафіни (НАФТА) і ароматичні, хоча співвідношення цих вуглеводнів в нафті різних родовищ буває різне. Крім вуглеводнів, в менших кількостях в нафті містяться органічні сполуки.
Склад нафти


Слайд #4
Основними хімічними елементами, що утворюють ці речовини, є вуглець (82 - 87%) і водень (11-15%), є дуже небагато сірки (0,01-6%), азоту (0,01-3%) і кисню (0-2%). Є й високомолекулярні сполуки у вигляді смол і асфальтових речовин. Всього нафту містить сотні різних сполук.


Слайд #5
Фізичні властивості
Щільність 0,65-1,05 (зазвичай 0,82-0,95 ) г / см ³ ; нафту , щільність якої нижче 0,83 , називається легкої , 0,831-0,860 - середньої , вище 0,860 - важкою.
Температура кристалізації від -60 до + 30 ° C ; залежить від вмісту в нафті парафіну (чим його більше, тим температура кристалізації вище) і легких фракцій (чим їх більше , тим ця температура нижче).
Нафта - легкозаймиста рідина; температура спалаху від -35 до +121 ° C (залежить від фракційного складу і вмісту в ній розчинених газів). Нафта розчинна в органічних розчинниках , в звичайних умовах не розчинна у воді , але може утворювати з нею стійкі емульсії.


Слайд #6
Нафта і її продукти


Слайд #7
Видобуток нафти в світі


Слайд #8
Дякую за увагу!