Презентація "Хімія в побуті"

+12
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Хімія в побуті"
Слайд #1
Хімія в побуті


Слайд #2
У побуті широкого застосування набули мийні засоби. Річ у тім, що чиста вода добре видаляє із забрудненої поверхні лише розчинні в ній речовини. Часточки нерозчинних речовин, але які змочуються водою (гідрофільні), можна видалити за рахунок механічного впливу. Якщо ж речовини не змочуються водою (гідрофобні) і до того ж мають підвищену в'язкість, то практично їх не можна видалити водою. Це стосується жирових забруднень, воску, стеарину, олії, різних органічних речовин тощо. У таких випадках застосовується мило, а ще краще — синтетичні мийні засоби (СМЗ), що належать до групи поверхнево-активних речовин (ПАР).


Слайд #3
Компоненти
ЗМІСТ,%
Призначення
ПАВ
10-15
Змочування волокон, розтин шару бруду, зменшення поверхневого натягу води.
Мило
0-10
регулює піноутворення
Поліфосфати, етилендіамінтетраоцтової кислота
20-50
Зв'язування іонів, що обумовлюють жорсткість води
перборат натрію
10-30
Відбілювання при температурі вище 800 С
Карбонат і гідрокарбонат натрію, силікати натрію різного складу, пірофосфати натрію і калію та ін
5-10
Лужний буфер
Карбоксиметилцелюлоза (КМЦ)
0,5-2
Запобігання повторного осадження бруду на волокна
Нейтральні солі: сульфат і хлорид натрію
5-20
Додання порошку сипучості, запобігання грудкування СМС при зберіганні.
віддушки
0-0,5
дезодорація
Ферменти

Антимікробні засоби
Видалення плям білкового походженнядезінфекція
Приблизний склад синтетичних миючих засобів


Слайд #4
1.Хлор є причиною захворювань серцево-судинної системи.
2.Сприяє виникненню алергічних реакцій3.Руйнує білки4.Підвищує ризик захворювання на рак
Хлор


Слайд #5
1.Активізують розвиток ракових клітин2.Діють як добривазаборонені в багатьох країнах вже майже 20 років3.У нас в країні фосфатний порошок - правлячий король на ринку Прально миючих засобів Причому 4.Концентрація цих добавок просто "позамежна" - до 50-60%
Фосфати


Слайд #6
Аніонні ПАР
ПАР - Поверхнево Активні Речовининайагресивніші з поверхнево-активних речовинпотрапляючи в організм, руйнують живі клітини шляхом порушення найважливіших біохімічних процесів.Викликають порушення імунітету, алергію, ураження мозку, печінки, нирок, легенівздатні накопичуватися в органах (цьому сприяють фосфати)Виявлено А-ПАР більше 5% у більшості провідних пральних порошків.


Слайд #7
Суттєво змінюють інтенсивність окисно-відновних реакцій, впливають на активність ряду найважливіших ферментівпорушують білковий, вуглеводний і жировий обмін
А-ПАВ


Слайд #8
Триполіфосфат натрію, або тринатрійфосфат
Триполіфосфат натрію застосовується для зменшення жорсткості води і покращує миючу дію порошку. Як можливий алерген він також викликає нарікання медиків; крім того, вкрай шкідливий для навколишнього середовища.


Слайд #9
Лаурет сульфат натрію
Створюючий при митті багато рясної пишної піниволодіє високою можливістю входити в реакцію з іншими компонентами очищаючого кошти, утворюючи канцерогенні нітрати і діоксидиможе викликати свербіж, а також алергічні реакціїбільшість засобів для посуду змиваються тільки після багаторазового ополіскування чистою водою (до 20 разів!)


Слайд #10
Пральний порошок
Основні діючі компоненти пральних порошків - ПАРНаявність фосфатних добавок у порошках призводить до значного посилення токсичних (отруйних) властивостей а-ПАРсприяють посиленому знежиренню шкірних покривів, більш активному руйнуванню клітинних мембран, різко знижують бар'єрну функцію шкіри


Слайд #11
Про що нам розповість порошок?
На упаковці якісного і нефальсифікованого порошку складові його основні хімічні компоненти повинні бути вказані ОБОВ'ЯЗКОВО!  Побічно можна судити про наявність а-ПАР у пральному порошку по інтенсивності піноутворення при пранні.


Слайд #12
Як захистити себе?
10-кратне полоскання в гарячій воді не призводить до повного визволення одягу від а-ПАР.Необхідно обов'язково виключити контакт незахищених рук та інших частин тіла з розчином порошку.Намагайтеся не перебувати тривалий час у приміщенні, де стирається білизна.Після прання потрібно провести вологе прибирання в квартирі і ретельно вимити руки у великій кількості теплої води .


Слайд #13
Небезпека діоксину !
від 1 до 12% триклозану перетворюється в діоксин. Цей діоксин здатний накопичуватися в організмі.Діоксин є сильним забруднювачем навколишнього середовища.
Звичайний антисептик в милі веде до утворення діоксину.Сонячне світло може перетворювати триклозан, звичайне дезінфікуючий засіб, що використовується в антибактеріальному милі, в дуже небезпечну форму діоксину.


Слайд #14
Факти
В даний час в Німеччині, Італії, Австрії, Норвегії, Швейцарії та Нідерландах перуть тільки порошками без фосфатівНатомість фосфатів у пральні порошки вводять біологічно інертні, екологічно безпечні речовини - цеолітиОднак у Росії,Україні виробляється "Аріель", "Тайд", "Тіксі", "Міф" з фосфатамисобівартість порошку з цеолітом виростає приблизно на 20%