Презентація "Алюміній оксид"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Алюміній оксид"
Слайд #1
Алюміній оксид Al2O3


Слайд #2
Оксид алюмінію
Білі кристали, нерозчинні у воді, хімічно дуже стійкі, температура плавлення 2050 °C. У воді оксид алюмінію не розчиняється і не взаємодіє з нею. З кислотами він реагує як основний оксид, а з лугами — як кислотний оксид.


Слайд #3
Відкритий у 1899 р. Байєром так званий гідрохімічний спосіб одержання оксиду алюмінію з бокситів і донині є основним у світовій алюмінієвій промисловості. Цей спосіб досить ефективний і простий, але він може застосовуватися тільки при використанні високоякісних, низькокремнистих бокситів з невеликим змістом домішок. Світові запаси таких матеріалів обмежені.


Слайд #4
Застосовують для виготовлення:
абразивів
вогнетривів
каталізаторів
сорбентів


Слайд #5
Також зустрічається у природі як:


Слайд #6
Корунд
Поширений мінерал класу оксидів та гідроксидів, оксид алюмінію шаруватої будови


Слайд #7
Рубін
Мінерал, різновид корунду, червоного кольору, який зумовлений домішками хрому. Належить до класу окислів тригональної сингонії.
Застаріла назва — лал.


Слайд #8
Сапфір
Мінерал класу оксидів та гідрооксидів, один із різновидів мінералу корунду, дорогоцінний камінь різних відтінків, здебільшого синього кольору. Забарвлення зумовлене ізоморфними домішками. Майже половину синіх сапфірів світу дала Шрі-Ланка (о. Цейлон), де розробка родовищ корунду триває близько двох тисячоліть.


Слайд #9
Підготувала
учениця 10-А класу
Чайка Ірина