Презентація "Значення хімічних процесів у природі"

Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Значення хімічних процесів у природі"
Слайд #1
Значення хімічних процесів у природі
Виконала учениця 9-А класу,
Велітченко Юлія


Слайд #2
Природні процеси,що мають хімічну природу


Слайд #3
Фотосинтез як природний хімічний процес: суть та значення.
Фотоси́нтез — процес синтезу органічних сполук з вуглекислого газу та води з використанням енергії світла й за участю фотосинтетичних пігментів,з виділенням Оксигену.


Слайд #4

Сумарне рівняння процесу фотосинтезу в зелених рослинах має такий вигляд:
6СО2 + 6Н2О = С6Н12О6 + 6О2
1753-процес фотосинтезу був відкритий Ломоносовим
Однак для того, щоб це відкриття стало науковою істиною, потрібно було ще понад століття пошуків і праць багатьох учених різних країн світу.


Слайд #5
Фази фотосинтезу


Слайд #6
Щорічно завдяки фотосинтезу на Землі синтезується близько 150 млрд.тонн вуглеводів і виділяється понад 200 млрд. тонн вільного кисню, який забезпечує дихання всіх організмів.
Крім того , під дією космічних променів кисень перетворюється на озон , утворюючи озоновий шар атмосфери. Він поглинає короткохвильові космічні ультрафіолетові промені, які згубно впливають на все живе на нашій планеті.


Слайд #7
Повільне окиснення в природі.
Взаємодія речовин із киснем не завжди супроводжується горінням, але при цьому завжди виділяється теплота. Такі процеси називаються повільним окисненням
Повільне окиснення відбувається в організмі людини, рослин, тварин. Теплота, що при цьому виділяється , розсіюється у довкіллі. А якщо теплота не відводиться, то живий організм хворіє і може загинути.


Слайд #8


Обмін речовин
Для життєдіяльності клітини, її росту, функціонування, синтезу органічних речовин необхідна енергія .
Основним джерелом для отримання енергії в клітинах є глюкоза. Якщо у клітину потрапляє не глюкоза, а інший вуглевод, то він перетворюється на глюкозу.


Слайд #9

У цьому процесі високомолекулярні органічні сполуки перетворюються на прості органічні і неорганічні. Процес цей дуже складний і зводиться до трьох етапів.


Слайд #10
Дякую за увагу!