Презентація "Одноатомні спирти"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Одноатомні спирти"
Слайд #1
Одноатомні спирти
Підготували
Учениці 9-Б класу
Василенко Алла
Коваленко Катя
Сердюк Яна
22.02.2013р.


Слайд #2
Спирти 
Спирти — похідні вуглеводнів, у молекулах яких один або кілька атомів Гідрогену заміщені гідроксильними групами (-OH). Гідроксильну групу зв'язану з sp3-гібридизованим атомом Карбону називають спиртовою. Органічні сполуки з двома гідроксильними групами називаються діолами, з трьома — триолами і т. д. В українській мові їх також називають багатоатомними спиртами.
Структурна формула


Слайд #3
Одноатомні спирти
Якщо до складу молекули спирту входить одна гідроксильна група, то такий спирт називають одноатомним. Якщо спирт походить від насиченого вуглеводню, то його називають насиченим, а коли від ненасиченого, то ненасиченим. В залежності від типу атома, до якого приєднана гідроксильна група спирти поділяють на первинні, вторинні та третинні. Загальна формула одноатомних насичених спиртів CnH2n+1OH або R—OH, де R — вуглеводневий радикал.


Слайд #4
Назва за міжнародною систематичною номенклатурою
Тривіальна назва:
Метанол
Метиловий спирт
Етанол
Етиловий спирт
Пропанол
Пропіловий спирт
Бутанол
Бутиловий спирт
Пентанол
Аміловий спирт


Слайд #5
Фізичні властивості спиртів.
Спирти з числом атомів Карбону до 15 — рідини, інші — тверді речовини. Метанол і етанол — безбарвні рідини, з характерним запахом, добре розчинні у воді. Температура плавлення метанолу – 93,9 с., етанолу — 114 с. Температура кипіння метанолу — 65 с., етанолу — 78 с.


Слайд #6
Біологічна дія спиртів.
Метанол — дуже сильна отрута, якщо потрапляє в організм у малих дозах (5—10 мл), викликає сліпоту, у великих (30 мл) — смерть.
Етанол — наркотична речовина, у невеликих дозах викликає сп’яніння, у великих — смерть. При постійному вживанні етанолу розвивається захворювання — алкоголізм.


Слайд #7
Застосування спиртів
Етанол застосовують для добування синтетичного каучуку, пластмас, різних органічних речовин: діетилового естеру, барвників, оцтової кислоти. Його використовують як розчинник для виготовлення парфумів, одеколонів, ліків, лаків і т. д. Етанол у суміші з бензином можна використовувати як пальне для двигунів внутрішнього згоряння.Метанол застосовують як розчинник або сировину для одержання формальдегіду, деяких барвників, фотореактивів, фармацевтичних препаратів.


Слайд #8
Метанол – структурна формула


Слайд #9
Етанол – структурна формула


Слайд #10
Пропанол – структурна формула


Слайд #11
Бутанол – структурна формула


Слайд #12
Пентанол – структурна формула


Слайд #13
CH3OH
Метиловий спирт
C2H5OH
Етиловий спирт
C4H9OH
Бутиловий спирт
С3Н8О
Пропіловий спирт
C5H11OH
Аміловий спирт


Слайд #14
Дякуємо за увагу!!!*