Презентація "Сульфатна кислота"

+2
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Сульфатна кислота"
Слайд #1
Сульфатна кислота


Слайд #2
Фізичні властивості
Сульфатна кислота - безбарвна оліїста рідина без запаху, майже удвічі важча за воду, необмежено розчиняється у воді, тобто може змішуватися з нею у будь-яких співвідношеннях, надзвичайно гігроскопічна (активно вбирає вологу). Розчинення сульфатної кислоти у воді супроводжується виділенням великої кількості теплоти, що може призвести до закипання води та розбризкування кислоти, тому розчиняти кислоту треба надзвичайно обережно.


Слайд #3
Пам'ятайте: не можна воду доливати до концентрованої сульфатної кислоти! Для розбавлення кислоту треба доливати до води невеликими порціями.


Слайд #4
Хімічні властивості
Розбавлена сульфатна кислота виявляє всі хімічні властивості кислот: дисоціює на йони у водних розчинах (оскільки кислота двохосновна, то дисоціація проходить за двома ступенями), взаємодіє з металами, що стоять в ряду активності до водню, взаємодіє з основними оксидами, основами, солями.


Слайд #5
У реакціях з металами окиснювальні властивості концентрованої сульфатної кислоти проявляються в тому, що водень не виділяється, а утворюється сіль сульфатної кислоти, вода та один із продуктів відновлення Сульфуру .


Слайд #6
Дисоціація у водному розчині йде в декілька етапів:


Слайд #7
Обвуглення паперу сульфатною кислотою


Слайд #8
Застосування сульфатної кислоти
Застосування сульфатної кислоти дуже широке і різноманітне. Головним споживачем її є виробництво мінеральних добрив — суперфосфату і сульфату амонію, а також нафтова промисловість для очистки газу, мінеральних масел та інших нафтопродуктів. У хімічній промисловості цю кислоту застосовують при виробництві барвників, штучного волокна, залізного купоросу, мідного купоросу і інших продуктів.


Слайд #9