Презентація "Мінеральні добрива"

+3
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Мінеральні добрива"
Слайд #1
Проектна тему:
"Мінеральні добрива: позитивні та негативні наслідки застосування"


Слайд #2
„Природа – такий же унікум, як картина Рафаеля. Знищити її легко, відновити НЕМОЖЛИВО !!!”


Слайд #3
Завдання проекту:
1)Дати детальне визначення поняття “мінеральні добрива”.2)Пояснити процес утворення і відкладання мінеральних добрив у продуктах харчування.3)Класифікувати впливи мінеральних добрив на позитивні і негативні.


Слайд #4
Добрива – це органічні і неорганічні сполуки природного або промислового походження, що дають змогу поліпшувати живлення рослин та підвищувати родючість грунтів.Мінеральні добрива містять поживні речовини в вигляді різних мінеральних солей. Мінеральні добрива поділяють на дві групи:промислові: азотні, фосфорні, калійні, складні і мікродобрива;місцеві – попіл, вапно.


Слайд #5
АЗОТНІ ДОБРИВА


Слайд #6
Фосфорні добрива


Слайд #7
Калійні добрива


Слайд #8
Застосування мінеральних добрив
Нині виробництво продуктів харчування, зокрема рослинного походження, турбує все людство. З роками посівних площ стає все менше і менше, а наявні збіднюються на вміст елементів живлення. Вийти з такої критичної ситуації дає змогу раціональне використання добрив. Найчастіше добрива вносять у грунт під час оранки, хоча практикують і прикореневе підживлення в період активної вегетації. Щоб добрива приносили найбільше користі, потрібно знати, коли та які добрива найкраще використовувати, який спосіб внесення обрати, як узгодити час внесення добрива з погодними умовами та багато чого іншого. Але сьогодні багато людей нехтують цими принципами і внесення мінеральних добрив стає не тільки позитивним, а й негативним.


Слайд #9
Позитивні та негативні наслідки застосування мінеральних добрив
Позитивні сторони:1)Позитивний вплив на водно-фізичні властивості грунту.2)Підвищення врожайності3)Підвищення стійкості сільськогосподарських культур до несприятливих кліматичних умов.
Негативні сторони:1)При надлишку мінеральних добрив якість плодів зменшується2)Зниження процесу засвоєння рослинами мікроелементів3)Порушення природного циклу кругообігу природних речовин


Слайд #10
Чи знаєте ви що?
1)Основними центрами виробництва азотних добрив в Україні є Запоріжжя, Горлівка, Лисичанськ і Дніпродзержинськ.2)Для кращого транспортування, зберігання та роботи добрива випускають у гранульованому вигляді.3)Мінеральні добрива, які містять іон амонію, не варто змішувати з вапном, тому що нітроген втрачається у вигляді леткого амоніаку.4)Тривіальні назва калійної селітри – індійська, натрієвої – чилійська, кальцієвої – норвезька. Назва походить від місця, де знаходяться потужні природні родовища цих речовин.


Слайд #11
Висновки
Отже, як ми бачимо, роль мінеральних добрив досить значна у нашому житті. Але головним завданням, яке стоїть перед нами, є раціональне та правильне використання цих речовин.


Слайд #12
Роботаучениці 10-А класуЛітинської СЗШ 1-3 ст №1Муляревич Олени

2013 н.р.