Презентація "Спирти"

+1
Попередній слайд
Наступний слайд


Завантажити презентацію "Спирти"
Слайд #1
Їх згубна дія на організм людини
СПИРТИ


Слайд #2
Слово «спирт» — походить від стародавньої латинської назви цієї речовини spiritus vini («дух вина»).
Алкоголь — від араб. «ал-кугул» — дуже дрібний порошок стибій сульфіду, яким фарбували вії. Пізніше алкоголем назвали рідину, що утворювалась у результаті перегонки вина.
Гліцерин вперше отримав К. В. Шеєлє (1779 р.).
Гліцерин — «олійний цукор», вперше добуто з маслинової олії у XVIII ст.
СПИРТИ


Слайд #3
Етиловий спирт, вірніше рослинний хмільний напій, що його містить, був відомий людству з глибокої давнини. Вважається, що не менш ніж за 8000 років до нашої ери люди виготовляли легкі спиртні напої з фруктів і меду.
Історія спирту


Слайд #4
Вперше спирт з вина отримали в 6-7 століттях арабські хіміки, а першу пляшку міцного алкоголю виготовив перський алхімік Ар-Рази в 860 році.


Слайд #5
Найбільш відомі і що часто застосовуються на практиці з граничних одноатомних спиртів - це метанол і етанол.


Слайд #6
Вперше метанол був виявлений ще в середині XVII століття Робертом Бойлем при вивченні продуктів перегонки дерева.
найпростіший одноатомний спирт.
рідина без кольору, прозора
сильна отрута
розчиняється у воді
Метанол


Слайд #7
Метиловий спирт дуже отруйна речовина, діюча на нервову і судинну системи людини. При попаданні в організм людини 10 мл метанолу може призвести до важкого отруєння, до сліпоти. А попадання 25-30 мл метанолу призводить до смертельного випадку.
Згубна дія метанолу


Слайд #8
наркотик, протоплазматична отрута
• рідина без кольору, прозора
має специфічний запах
необмежено розчиняється у воді
Етанол


Слайд #9
Спирт етиловий відноситься до наркотичних речовин. Найбільш чутливі до нього клітини ЦНС, особливо клітини кори головного мозку, діючи на які він викликає характерне алкогольне збудження, зв'язане з послабленням процесів гальмування, потім відбувається ослаблення процесів збудження у корі ГМ.
Згубна дія етанолу


Слайд #10
Етиловий спирт, у тих чи інших кількостях присутній в пиві, вині і таких продуктам перегонки, як віскі, джин і ром. Потрапляючи в шлунок і кішківник, спирт всмоктується і швидко розподіляється по рідинах і тканинам організму.
Етиловий спирт


Слайд #11
Метанол і етанол - дуже схожі рідини, розрізнити їх можна тільки хімічним шляхом або по температурі кипіння. Трапляється, що люди помилково вживають метанол замість етанолу і це призводить до трагічних наслідків.


Слайд #12
триатомний спирт
рідина без кольору
в’язка
гігроскопічна
солодка на смак
Гліцерин


Слайд #13
Люди відносяться до алкоголю по-різному. Одні не п'ють зовсім. В інших споживання алкоголю є даниною прийнятим правилам без прагнення відчути його дію. Треті п'ють часто і , багато, випробовуючи особливе задоволення від ефекту алкоголю на нервову систему.
Алкоголь


Слайд #14
Алкоголь робить в основному анестезуючу дію, хоча встановлено, що в малих дозах він стимулює деякі функції центральної нервової системи. У середніх і великих дозах він пригнічує діяльність центральної нервової системи, у тому числі головного мозку.
Алкоголь


Слайд #15

Дякую за увагу!
Презентацію підготував –
Максьома Микола